Materiał Partnera

Co jest ważne przy zakupie rowerów?

Co jest ważne przy zakupie rowerów?

Jazda na rowerze – również w mieście – jest polecana ze względów zdrowotnych, a także środowiskowych. Dzięki niej zmniejsza się emisja spalin samochodowych i poprawia się motoryka oraz kondycja ich użytkowników. To właśnie dlatego można zauważyć na rynku bardzo duże zainteresowanie kupnem różnych rodzajów rowerów. Jeśli jesteś laikiem w tej dziedzinie, dowiedz się, co jest ważne przy wyborze sprzętu dobrej jakości!

Cena równa się wysokiej jakości

Nie w każdej branży handlowej wysoka cena jest wyznacznikiem jakości. Tak jest jednak na rynku sprzedaży rowerów, gdzie wysoka cena zawsze związana jest z przygotowaniem konstrukcji sprzętów z najlepszych elementów pochodzących od sprawdzonych producentów. Początkujące osoby powinny szczególnie zainteresować się zatem ofertami oscylującymi w granicy 1500-2000 złotych w przypadku rowerów górskich oraz miejskich. Szczególnie w ostatnich latach polecana jest polska marka Northtec, która oferuje między innymi nowoczesne i bardzo atrakcyjne wizualne damskie modele rowerów Sowelo, między innymi na kołach 29” czy 27,5”.

Wybierz odpowiedni sklep

Drugim ważnym wyznacznikiem przy ocenie jakości danego roweru jest miejsce, z którego chcemy go zakupić. Nigdy nie powinniśmy decydować się na zakup sprzętu w dużych hipermarketach – ich produkty wykonane są masowo z bardzo słabych materiałów, skłonnych do szybkiego niszczenia. Lepiej zatem wybrać się do wyspecjalizowanego sklepu rowerowego takiego jak 4 Bike z Rudy Śląskiej. Tego typu punkty handlowe posiadają bowiem w swoim asortymencie szeroki wybór rowerów wysokiej klasy, a także różnego rodzaju akcesoria – kaski, bidony, bagażniki, pulsometry, liczniki, klaksony – oraz części oryginalne lub zamienne (m.in. pedały i oświetlenie). Warto wiedzieć, że zakupy w takich sklepach gwarantują bardzo długie okresy gwarancyjne i doradztwo na najwyższym poziomie.

Oceń poszczególne elementy roweru

Ważną czynnością przy zakupie rowerów jest również ocenienie poszczególnych jego elementów konstrukcyjnych takich jak hamulce, amortyzatory, czy przerzutki. Jeśli chodzi o hamulce najlepiej, żeby były one wykonane w konstrukcji tarczowej. Przerzutki zaś powinny pochodzić od najlepszego producenta na świecie, jakim jest marka Shimano. W przypadku rowerów górskich lub miejskich dla początkujących pasjonatów kolarstwa w zupełności powinny wystarczyć te w modelach: Shimano Tourney RD-TY300 dla przerzutek tylnych i Shimano FD-TY500 dla przednich. Nie zapomnij również zapytać dystrybutora o materiał wykonana ramy roweru. Powinna ona być stalowa, uszlachetniona w odpowiednie powłoki zabezpieczające.

Opracowanie:
Ruda Śląska, Jana Karskiego 10
tel. 790 804 790
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz