Materiał Partnera

Jak zadbać o rower, czyli regularny serwis

Jak zadbać o rower, czyli regularny serwis

Dbanie o stan techniczny roweru jest kluczowe w jego poprawnej eksploatacji. Konserwacja części mechanicznych pozwala na sprawne funkcjonowanie pojazdu, ale też zachowanie bezpieczeństwa. W ten sposób można wyeliminować pogłębianie się istniejących już usterek i wczesne zdiagnozowanie awarii. Musi się tym jednak zająć profesjonalista – komu zlecić serwisowanie i na jakie elementy zwrócić uwagę?

Efektywne hamulce

Bardzo ważnym elementem roweru jest układ hamulcowy. Jakiekolwiek jego usterki są niezwykle niebezpieczne i muszą być niezwłocznie wyeliminowane, kluczowe jest też zużycie poszczególnych elementów. Najpopularniejsze obecnie hamulce tarczowe oraz te w systemie V-brake wymagają innego serwisowania i należy tę usługę zlecić specjalistom. Kluczowy jest stan klocków hamulcowych, których nadmierne zużycie prowadzi do znacznego spadku efektywności. Sama konserwacja wszystkich elementów układu to jednak nie koniec pracy – specjalista musi dokładnie wyregulować hamulce. Właściwe kwalifikacje oraz umiejętności cechują pracowników firmy Bart-Pol Sp. z o.o., która od wielu lat funkcjonuje w branży rowerowej, zajmując się m.in. właśnie serwisowaniem. Zlecenie fachowcom kompleksowej usługi sprawdzenia hamulców w rowerze pozwoli na ich najlepszą pracę. To z kolei wpłynie na jakość hamowania i nasze bezpieczeństwo. Ważny jest też stan łańcucha – jego nierówna praca wskazuje na niewłaściwe napięcie lub inne uszkodzenia. Serwisowanie poprzez odpowiednią regulację oraz zastosowanie najwyższej jakości smarów pozwala skutecznie wyeliminować problemy z tym podzespołem roweru.

Sprawny napęd              

Skomplikowanym do regulacji dla laika elementem są też przerzutki. Swobodna ich praca na wszystkich biegach pozwala idealnie dopasować przełożenia do potrzeb użytkownika, a tym samym usprawnić jazdę na rowerze. Istotny jest jednak stan przerzutek – serwisant zadba o to, by ich praca była płynna i zgodna z tym, co przewidział producent danego osprzętu. Trudno jest to zrobić na własną rękę, bez specjalistycznych narzędzi oraz stosownej wiedzy. Dlatego warto powierzyć serwisowanie przerzutek fachowcom, którzy posiadają niezbędne doświadczenie w świadczeniu tego typu usług. Należy też zadbać o koła w rowerze – obręcze narażone są na nieustanny kontakt z rozmaitymi przeszkodami, co może powodować zmianę ich kształtu. To z kolei wpływa na jakość jazdy i bezpieczeństwo użytkownika, dlatego kompleksowe serwisowanie roweru to również dbanie o koła. Regularne przeglądy dokonywane przez profesjonalistów, którzy na swoje usługi dają nawet kilkumiesięczną gwarancję, pomogą w utrzymaniu nienagannego stanu technicznego naszego dwukołowca, dzięki czemu każda podróż na nim będzie przyjemnością.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Magazynowa 11
tel. 52 344 02 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz