Materiał Partnera

Najważniejsze akcesoria rowerowe

Najważniejsze akcesoria rowerowe

W każdym sklepie sportowym znajdziemy całe mnóstwo najróżniejszych akcesoriów dla rowerzystów. Wśród nich znajdują się elementy niezbędne do przyjemnej i bezpiecznej jazdy, ale także gadżety, których kupować nie trzeba wcale lub przydadzą się tylko w określonych sytuacjach. Wyjaśniamy, w jakie akcesoria rowerowe trzeba zaopatrzyć się bez względu na to, w jakich warunkach jeździsz.

Jazda na rowerze w ostatnich latach zyskuje na popularności. W dużych miastach pojawiają się nawet wypożyczalnie, dzięki którym nie trzeba inwestować we własny jednoślad, by cieszyć się jazdą na co dzień. Większość miłośników dwóch kółek wciąż jednak wybiera niezależność, jaką daje własny sprzęt. W jakie akcesoria warto go wyposażyć?

Bezpieczny rower i rowerzysta

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Właśnie dlatego każdy rower musi posiadać właściwe oświetlenie. Zgodnie z prawem, z tyłu roweru musi znajdować się zamontowane na stałe czerwone światło odblaskowe. Jeśli rowerzysta porusza się po zmroku, dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w co najmniej jedno tylne czerwone światło ciągłe lub migające i jedno przednie żółte lub białe światło ciągłe lub migające.

Chociaż przednie lampki pomagają rowerzyście dostrzegać to, co znajduje się na drodze, wszystkie elementy oświetlenia pełnią głównie funkcję pozycyjną. Innymi słowy, dzięki nim rowerzysta jest widoczny dla innych uczestników ruchu, przede wszystkim kierowców samochodów – mówi ekspert z firmy Kraft Sport. Do ostrzegania pieszych o zbliżającym się rowerze służy z kolei dzwonek albo inny sygnał dźwiękowy, który również jest elementem obowiązkowym.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo roweru podczas postoju. Jeśli rower służy jako środek transportu, na pewno nie raz zdarzy ci się zostawić go przed sklepem, pod domem czy miejscem pracy. Aby mieć pewność, że zawsze będzie czekał na ciebie w miejscu, w którym go zaparkowałeś, koniecznie zainwestuj w dobre zapięcie rowerowe.

Na wycieczkę rowerową i na zakupy

Jeśli jazda na rowerze to element twojego stylu życia, prawdopodobnie chcesz monitorować ilość przejechanych kilometrów, rozwijane prędkości czy ilość kalorii spalonych podczas przygód na dwóch kółkach. Takie – i wiele innych możliwości pomiarów – dają nowoczesne liczniki rowerowe. Największą popularnością, zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalnych kolarzy cieszą się liczniki SIGMA.

W długiej trasie, ale i na mniejszych odcinkach pokonywanych w letnim skwarze, musisz zadbać o dostarczanie sobie odpowiedniej ilości wody. Wygodne wożenie ze sobą napojów umożliwia kolejny gadżet rowerowy, czyli bidon. W sklepach rowerowych znajdziesz bidony o różnych pojemnościach i pasujące do rozmaitych uchwytów.

Do akcesoriów rowerowych, które przydadzą się i podczas dalekich wycieczek za miasto, i większych zakupów, zaliczamy oczywiście bagażniki, torby, sakwy oraz modne w ostatnim czasie koszyki. W zależności od swoich potrzeb możesz wybierać spośród niewielkich torebek montowanych do kierownicy oraz dużych sakw o pojemności nawet 30 litrów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz