Materiał Partnera

Ciekawy pomysł na ferie i wakacje w górach

Ciekawy pomysł na ferie i wakacje w górach

Urlop to bardzo wyjątkowy czas. Nie tylko dlatego, że mamy bardzo mało wolnych dni. Również z tego powodu, że chcemy spędzić je z rodziną ciekawie i aktywnie. Co robić podczas ferii i wakacji w górach? W jaki sposób zaplanować swój wypoczynek, aby wrócić z wyjazdu z bagażem pełnym wspomnień? Pomysłów jest wiele, trzeba tylko wybrać spośród atrakcji, które nam odpowiadają.

 Piesze wycieczki górskimi szlakami

W górach pierwszą rozrywką są oczywiście piesze wycieczki górskimi szlakami. Jeśli zawsze wybieraliście morze, szybko przekonacie się, że równie łatwo jest rozkochać się w górach. Pierwszy zdobyty szczyt, zapierające dech w piersiach widoki i radość ze wspinaczki sprawią, że już zawsze będziecie chcieli spędzać ferie i wakacje w górach.

Kiedy zaś spadnie śnieg, nie ma nic lepszego, niż jazda na nartach. Zjazdy ze stoków w otoczeniu pięknych krajobrazów zapewnią nam niesamowite emocje i rewelacyjne wspomnienia. Podczas zimowych miesięcy również nie można sobie odmówić miłych spacerów. Wystarczy się cieplej ubrać i nie zapomnieć, że już około godziny 15-16 robi się coraz ciemniej. Dlatego lepiej jest wcześniej wrócić ze szlaku i ogrzać się przy ciepłym kominku, najlepiej z pysznym, grzanym winem w ręku.

 Atrakcje na świeżym powietrzu

Ale nie tylko góry stoją przed nami otworem. Możemy robić znacznie więcej, ciesząc się atrakcjami na świeżym powietrzu. W górach nie można odmówić sobie spływów kajakowych, jazdy konnej i wypraw rowerowych. Jeśli tylko nie pada deszcz, każdy dzień możemy spędzić na dworze. W zależności od obiektu hotelowego, jaki wybraliśmy, jego właściciele mogą nam zaoferować szereg atrakcji.

Zarówno latem, jak i zimą, można wybrać się na podróże samochodem terenowym po lasach oraz bezdrożach. To ogromna frajda, nie tylko dla małych i dużych mężczyzn.

 Jak znaleźć hotel na ferie i wakacje w górach?

Gwarantem udanego wypoczynku są nie tylko świetne pomysły na spędzanie czasu podczas ferii i wakacji w górach. Na poczucie satysfakcji z urlopu wpływa również hotel, w którym się zatrzymamy - dodaje nasz rozmówca z Ośrodka wypoczynkowego w Szczawnicy. Dodaje: 

Komfortowe pokoje do wynajęcia, domowe jedzenie, bliskość atrakcje to atuty, które powinny go wyróżniać. Jeśli wynajmujemy pojedyncze apartamenty, powinniśmy mieć możliwość korzystania z części wspólnych pensjonatu, czyli kuchni, jadalni czy sali telewizyjnej. Spotkania z innymi turystami podczas wspólnych posiłków mogą być idealną okazją do nawiązania nowych przyjaźni. Obiekty wypoczynkowe muszą być położone niedaleko ciekawych miejsc, a jednocześnie znajdować się w cichym, klimatycznym zakątku. Przecież chcemy odpocząć od codziennego gwaru, a tylko z dala od miasta, w otoczeniu zieleni i gór, będziemy mogli prawdziwie się zrelaksować.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz