Materiał Partnera

Ceramika artystyczna. Co sprawia, że wzbudza tak duże zainteresowanie?

Ceramika artystyczna. Co sprawia, że wzbudza tak duże zainteresowanie?

Ceramiczne wyroby artystyczne ukochało już wiele kobiet. Są niepowtarzalne, unikatowe i nad wyraz piękne. Urzekają wzornictwem, kolorami, kształtem. Mogą stanowić ciekawą ozdobę wnętrza, ale też pełnić funkcję użytkową. I tak naprawdę pasują do każdego stylu, od klasycznego, poprzez eklektyczny do zupełnie nowoczesnych aranżacji. Na rynku można znaleźć prawdziwe perełki, takie jak chociażby niebiańskie szamotowe anioły proponowane przez krakowską firmę Rota.

Czym jest ceramika artystyczna?

Ceramika towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Na przestrzenni wieków zmieniała się jej forma, metody wytwarzania, jak też techniki zdobnicze. W ceramice zapisana jest nasza historia. Początkowo przedmioty ceramiczne były proste i miały tylko funkcję czysto użyteczną. Były to proste naczynia. Ceramika artystyczna narodziła się w starożytności. Szczególnie Grecy przykładali bardzo dużą wagę do wyglądu wykonanych przedmiotów. Wszelkie wazony, amfory i inne naczynia były bogato zdobione i przybierały różne kształty i rozmiary. Obecnie ceramika artystyczna wykonywana jest przemysłowo, na masową skalę, ale także ręcznie, przez artystów , rzeźbiarzy, którzy tworzą niepowtarzalne dzieła sztuki. Składają się na nią wyroby kamionkowe, fajansowe, garncarskie, terakotowe i porcelanowe. Mogą to być różnego rodzaju figurki, ręcznie zdobione naczynia, ale także ozdobne kafle. Ceramika artystyczna oprócz tego, że wygląda bardzo ładnie, może być wykorzystywana do codziennego użytku. Dania obiadowe, owoce, ciasto czy aromatyczna kawa, zaserwowane na oryginalnie zdobionych naczyniach będą pięknie prezentować się na stole.

Wyjątkowość ręcznie wykonanych przedmiotów ceramicznych

Niepowtarzalne kształty, fantastyczne i jedyne w swoim rodzaju wykonanie, wielość barw i wyrazistość wzorów potrafią przyprawić o solidny zawrót głowy. Wykonane ręcznie z pasją i zaangażowaniem wyroby ceramiczne są tworzone przez artystów, którzy do swoich prac przenoszą emocje, uczucia , uwrażliwiając nas tym samym na otaczający świat i piękno, jakie nam oferuje. Ich wyjątkowość sprawia, że chcemy mieć je w domu. Byśmy mogli je podziwiać oraz, by mogli je podziwiać nasi goście. Dla osób lubiących otaczać się osobliwymi przedmiotami, które są prawdziwymi dziełami sztuki, firma Rota proponuje unikalne figury aniołów autorstwa wziętego artysty, które są wykonane z gliny szamotowej. Anioły te są dostępne w wielu odsłonach. Mamy do wyboru anioły szkliwione lub surowe, anioły skulone, akty i półakty anielskie oraz anioły książęce. Jeśli marzy nam się odrobina sztuki na balkonie lub w ogrodzie możemy poprosić o wykonanie zarówno ceramicznych aniołów, jak też szamotowych zwierząt lub smoków z szamotki. Wykonane przez cenionego w Polsce i na świecie rzeźbiarza, figurki ceramiczne mogą być idealnym prezentem dla kogoś bliskiego, jak też charakterystyczną ozdobą wnętrza w każdym stylu.

Opracowanie:
Kraków, Komuny Paryskiej 54 lok. 46
tel. 505 105 131
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz