Materiał Partnera

Ceramika – nadaj duszę swoim wnętrzom!

Ceramika – nadaj duszę swoim wnętrzom!

W nowoczesnym wnętrzarstwie, nie tylko ważne jest dobieranie odpowiednich materiałów wykończeniowych, a także mebli. Istotne jest także dodatkowe wyposażenie, mające funkcje zarówno użytkową, jak i czysto dekoracyjną. Mowa o lampionach, poduszkach, dywanikach, zasłonach, a także innych ozdobach, które podkreślą wyjątkowość wnętrz salonów, sypialni, kuchni, czy nawet łazienki. Dzisiaj popularne są wyroby zarówno pozłacane, bursztynowe, jak i też stalowe oraz z tworzyw sztucznych. Szczególnym uniwersalizmem dekoracyjnym, wyróżniają się jednak ozdoby ceramiczne!

Dlaczego warto postawić na ceramikę?

Ceramika we wnętrzach przede wszystkim jest bardzo uniwersalna. Może być z powodzeniem elementem kontrastującym, z resztą otoczenia, jak i też warto ją zastosować, jako swoiste tło, czy subtelny dodatek. Dobrze zaaranżowane wnętrze pod kątem dekoracyjnym, ożywia pomieszczenie, nadaje mu cech charakteru właściciela, a nawet podkreśla wyjątkowość mebli. Ceramika, którą wykorzystujemy my wszyscy od lat, jest zatem dzisiaj niezastąpiona, a także niezwykle uniwersalna. Ozdoby ceramiczne, warto stosować w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym, modernistycznym, awangardowym, klasycznym, wiejskim, art deco, rustykalnym, czy też dworskim. Świetnie podkreślą one zarówno stoickie wnętrza, jak i te tworzone w „artystycznym nieładzie”.

Styl secesyjny we wnętrzarstwie…

Uniwersalizm ceramiki, pozwala tworzyć z niej nie tylko różnego rodzaju proste figurki ozdobne, ale również bardziej artystyczne wyroby, w różnych stylach artystycznych. W ostatnich latach, często twórcy, zajmujący się detalicznym tworzeniem ozdób do domów, stawiają między innymi na styl secesyjny. Bryły formowane są swobodnie, sprawiając wrażenie dynamicznego ruchu, który podkreśla to, że każdy moment naszego życia jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Ceramika artystyczna, to także nierówne faktury, gra światła oraz barw, które często są tworzone w niesamowicie radosnych, żywych kolorach, mogących przełamać np. biel salonów skandynawskich. Przykładów niezwykłych ozdób dekoracyjnych ceramicznych, może być zatem mnóstwo. Ciekawy może być między innymi wykonany z ceramiki i w wyrazistych kolorach bukiet kwiatów, misy w kształcie kielicha maków, czy też talerze z morskimi motywami. Tego typu niepowtarzalne i przepiękne wyroby, można znaleźć w ofercie sklepu TWÓRCZE EGO, który współpracuje z właścicielami modnych restauracji i hotelów, z klientami indywidualnymi, czy też z projektantami oraz dekoratorami wnętrz! 

Opracowanie:
Łódź, Czahary 43 lok. 45
tel. 507 085 163
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz