Materiał Partnera

Budowa domu do stanu surowego otwartego

Budowa domu do stanu surowego otwartego

Budowa domu jednorodzinnego do stanu surowego otwartego to dzisiaj bardzo pożądana opcja, która często sprzyja optymalizacji finansowej całej inwestycji. Wiąże się to przede wszystkim z rynkowymi uwarunkowaniami. Firmy, które przygotowane są na budowę obiektów pod klucz, czy do stanu deweloperskiego, wraz z pracami m.in. dekarskimi i instalatorskimi, żądają znacznie wyższe koszty za 1m2 budynku. Korzystniejsze jest zatem dzielenie inwestycji na wykonawstwo jej przez kilku podwykonawców.

Kiedy warto budować dom do stanu surowego otwartego?

Budowa domu do stanu surowego jest opłacalna dla każdego inwestora, który liczy na znaczne optymalizacje finansowe. Dzielenie inwestycji na różne etapy, może sprzyjać niższym kosztom całego wykonawstwa, pod warunkiem, iż będziemy wybierać ekipy nowoczesne oraz podwykonawców, którzy nawiązują ze sobą dłuższą, korzystną współpracę. Jak już wspomniano budowa domu do stanu surowego otwartego jest znacznie tańsza za 1 m2, niż w przypadku umów o wykonawstwo do stanu surowego zamkniętego, czy deweloperskiego.

Opcja budowy domu do stanu surowego otwartego, jest również korzystna dla osób, które realizują inwestycję ze środków własnych, bez pomocy kredytowych. Jeśli nie zależy nam na błyskawicznym postawieniu obiektu, możemy rozłożyć pracę w czasie tak, aby móc w całości samemu zebrać odpowiednie nakłady. Często robią tak osoby pracujące poza granicami kraju, budując swój wymarzony dom nawet przez 3 lata. Podsumowując koszty inwestycji, mogą one być jednak niższe od błyskawicznego stawiania w wersji pod klucz, nawet o 20%!

Co obejmuje prace budowy domy do stanu otwartego?

Zakres budowy domu do stanu surowego otwartego powinien być dokładnie określony w umowach z wykonawcą. Najczęściej jednak mowa o wniesieniu budynku ze wszystkimi ścianami nośnymi, kominami oraz stropami nad parterem. Obiekt powinien mieć również więźbę dachową, a czasem również wykończone pokrycie dachowe. Charakterystycznymi elementami domu w stanie surowym otwartym, jest to, że nie ma on wykonanych okien, drzwi, a także ścian działowych. W przypadku przerywania inwestycji na tym etapie, w celu przeczekania zimy, czy zabrania środków na dalszą budowę, należy zabezpieczyć wszystkie otwory specjalistyczną termoizolacyjną folią, a także deskami. O bezpieczeństwo swojej inwestycji w takim przypadku nie należy się obawiać. Przy dzisiejszych technologiach budowlanych, dom w stanie surowym otwartym, jest wystarczająco wytrzymały na polskie warunki pogodowe. Wysoką jakość wykonawstwa zapewni Ci zaś ekipa Andrzeja Owsianka z firmy RAM-BUD, która jako nowe przedsiębiorstwo na rynku, jest przygotowane do realizacji innowacyjnych projektów domów pasywnych, tj. proekologicznych oraz energooszczędnych.

Opracowanie:
Struga, Główna 31
tel. 736 444 039
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz