Artykuł sponsorowany

Poznaj zalety budynków modułowych z firmą Varia sp. z o.o.

Poznaj zalety budynków modułowych z firmą Varia sp. z o.o.

Budynki modułowe to konstrukcje, które powstają w warunkach fabrycznych przed przetransportowaniem ich na miejsce montażu. Ta metoda budowy jest znana od dziesięcioleci, jednak dopiero w ostatnich czasach zyskuje na popularności. Sprawdź, czym charakteryzuje się budownictwo modułowe i jakie korzyści płyną z jego stosowania w projektach budowlanych, od budynków biurowych i hotelowych po mieszkalne.

Budynki modułowe – czym są i jak się je tworzy?

Budynek modułowy to z definicji obiekt wznoszony z gotowych prefabrykatów przestrzennych, czyli sześciennych klocków o różnych wymiarach (tzw. modułów). Są one produkowane z dala od placów budowy, jeszcze zanim zostaną dostarczone w miejsca, gdzie zostaną zainstalowane w ostatecznym projekcie budowlanym. Jak mówi specjalista firmy Varia sp. z o.o.:

W przypadku budownictwa modułowego ok. 90% prac jest wykonywanych poza placem budowy. Taka pozamiejscowa konstrukcja pozwala na wykorzystanie wydajnych i niekosztownych technik produkcji przy jednoczesnym przestrzeganiu ścisłych procedur.

Modułowe jednostki można umieszczać w rzędzie lub ustawiać jedne na drugich, co umożliwia stworzenie wielu konfiguracji. Proces budowy jest realizowany na miejscu za pomocą połączeń międzymodułowych w celu związania jednostek ze sobą. Budynki tworzone w ten sposób spełniają wysokie standardy techniczne.

Trwałą konstrukcję modułową wykonuje się z różnych materiałów budowlanych, takich jak beton, stal lub drewno. Może ona zostać wyposażona na etapie produkcji w okna i inne instalacje, np. wodociągową oraz dach. Także w tym rodzaju konstrukcji można stosować elementy wykończeniowe. Dzięki modułom czas budowy znacznie się skraca.

Specjalnością firmy budowlanej Varia z Warszawy jest budownictwo modułowe. Tworzone przez nich budynki powstają zgodnie z surowymi restrykcjami produkcji i montażu.

Zalety budynków modułowych

Konstrukcje budownictwa modułowego, w porównaniu z tradycyjnymi technikami budowlanymi, wykazują szereg zalet. Wśród nich wymienimy:

  • brak opóźnień w budowie spowodowanych niesprzyjającą pogodą i innymi problemami,

  • warunki fabryczne, które pozwalają na uzyskanie produktu wyższej jakości, a pracownicy mogą pracować w bardziej komfortowych warunkach,

  • dostawy materiałów są łatwiejsze do kontrolowania, co zmniejsza nie tylko koszty budowy, ale również, wpływ konstrukcji na środowisko,

  • produkcja modułów może rozpocząć się jeszcze przed ukończeniem przygotowań na miejscu budowy, takich jak fundamenty, co przyspiesza cały proces,

  • konstrukcja modułowa pozwala na budowanie różnych części budynku w tym samym czasie, co dodatkowo skraca czas realizacji projektu,

  • budynki modułowe sprawdzą się w odległych lokalizacjach, w których budowa na miejscu może okazać się trudna lub kosztowna,

  • konstrukcje można z czasem rozbudowywać,

  • jednostki modułowe muszą spełniać rygorystyczne przepisy dotyczące transportu i montażu, dlatego produkt końcowy może być trwalszy niż tradycyjna konstrukcja,

  • wykorzystywane w budownictwie modułowym materiały które są trwałe i zapewniają wysoką izolację termiczną, a także odporność na wilgoć i zimno.

Budynki modułowe firmy Varia cechują dobre parametry konstrukcji, wynikające z produkcji w kontrolowanych warunkach oraz zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów.

Opracowanie:
Warszawa, Grzybowska 80 lok. 82
tel. 602 220 029
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz