Materiał Partnera

Bongo szklane czy akrylowe - które wybrać?

Bongo szklane czy akrylowe - które wybrać?

Bongo to jedno z najstarszych akcesoriów służących do palenia wszelkiego rodzaju ziół. Początkowo wykonane w całości z bambusa, stosowane było w XVI wieku w Azji Środkowej. Z biegiem lat popularność tej metody palenia rosła i do produkcji zaczęto wykorzystywać inne, syntetyczne materiały. Dziś wielbicieli palenia z bonga można spotkać właściwe w każdym zakątku świata. Z jakiego materiału wykonywane są obecnie bonga i które z nich wybrać? Sprawdź!

Palenie ziół

Palenie zioła kojarzy się przede wszystkim z ruchem Rastafari, piosenkami reggae i gromadką uśmiechniętych ludzi siedzących przy nabitej konopiami fajce. Należy pamiętać jednak, że termin „zioło” jest zarezerwowany także dla innych gatunków roślin.

W medycynie naturalnej od wieków stosowane były mieszanki różnych suszonych roślin, które miały czasem zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Ze specjalnie przygotowanego suszu sporządzano ekstrakty, herbatki, lub zwyczajnie je palono - komentuje ekspert ze sklepu Trafika Joker.

Proces spalania niektórych gatunków roślin nie należy do przyjemnych. Dym może być gryzący,
o wysokiej temperaturze i zapychać zwykłe fajki. Zasada, na której opiera się działanie bonga, pozwala wyeliminować wiele nieprzyjemnych efektów palenia suszu. Dym poddawany jest wodnej filtracji, która nie tylko go chłodzi, ale też pozbawia niektórych szkodliwych substancji.

Jakie bongo wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów bong. Spotkać możesz różne ich kształty, technologie filtracyjne, kolory. Kryterium, które nieustannie dzieli wielbicieli chłodnego dymu to rodzaj użytego do produkcji materiału. W trafikach najczęściej spotykane są bonga akrylowe i szklane – każdy z tych rodzajów ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

  • Bongo akrylowe

Wykonane jest z akrylu, przez co zdaje się być bardziej odporne na stłuczenia i zarysowania. Jest dużo lżejsze od szklanego, no i przede wszystkim tańsze.

  • Bongo szklane

Jest zdecydowanie delikatniejsze, przez co może prezentować się znacznie lepiej niż akrylowe. Szkło jest lepszym izolatorem i dłużej zatrzymuje określoną temperaturę (szczególnie, kiedy wrzucimy do środka kostki lodu). Bongo szklane można czyścić mocnym rozpuszczalnikiem
(np. alkoholem izopropylowym).

Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Jeśli poszukujesz klasycznego wyglądu, prostoty
w czyszczeniu i eksploatacji, wybierz szkło. W sytuacji, kiedy bongo ma być towarzyszem
w podróży, ze względów praktycznych zainteresuj się akrylowymi wyrobami.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz