Materiał Partnera

Gdzie szukać unikatowych dodatków do wystroju wnętrz?

Gdzie szukać unikatowych dodatków do wystroju wnętrz?
Wyjątkowy wystrój wnętrz to przede wszystkim poszukiwanie własnego stylu. Moda przemija, dlatego powinniśmy wybierać dekoracje dostosowane do naszych upodobań, aby nawet po wielu latach patrzenie na nie sprawiało nam przyjemność. Stwórz swoje miejsce na świecie, w którym poczujesz się komfortowo! Gdzie powinieneś szukać unikatowych rzeźb i dodatków, aby ozdobić mieszkanie?

Antykwariaty i targi staroci

Pierwszym miejscem, w którym możesz znaleźć wyjątkowe przedmioty, są oczywiście sklepy z rzeczami używanymi, które wędrują z rąk do rąk od wielu pokoleń. Można w nich znaleźć nie tylko rodzinne pamiątki, ale też prawdziwe dzieła sztuki, które niosą za sobą szmat historii. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często będą one miały wysokie ceny, które wyceniają profesjonalni rzeczoznawcy. Tańsze dodatki mogą natomiast wymagać renowacji, więc nie sprawdzą się w przypadku osób, które nie są w stanie przeprowadzić jej na własną rękę.

Nieco mniej kosztownym wyjściem są targi, zwłaszcza te zagraniczna. Wiele osób przywozi elementy wystroju wnętrz zza granicy, jako pamiątki z wakacji. Mają one nie tylko szczególne walory estetyczne (niespotykane na terenie Polski), ale przede wszystkim wartość sentymentalną. Jedno spojrzenie na nie wystarczy, aby przypomnieć sobie o minionej podróży i fantastycznych przygodach. W końcu większość z nas uwielbia wspominać wakacje.Rękodzieło – zaufaj współczesnym artystom!

Dla osób, które nie przepadają za używanymi przedmiotami, jest alternatywa w postaci rękodzieła, wykonywanego przez współczesnych artystów. Dzięki Internetowi zakup przebiega w kilka minut, a już na drugi dzień kurier może stać pod Twoimi drzwiami z unikatową rzeźbą lub ręcznie malowanym obrazem. Agnieszka Ciszewska od wielu lat zajmuje się wykonywaniem rzeźb i ozdobnych przedmiotów użytkowych z ceramiki. Większość artystów realizuje również zamówienia przy współpracy z klientem. W ten sposób powstają dzieła nie tylko unikatowe, ale też personalizowane.

Estetyka czy praktyczność?

Wnętrze unikatowe wcale nie musi oznaczać pomieszczeń zagraconych nietypowymi przedmiotami. Doskonałym rozwiązaniem jest nabywanie przedmiotów, które mogą przydać się w życiu codziennym, takich jak ceramiczne lampiony, miski na owoce lub patery. Należy jednak pamiętać, że niektóre przedmioty wykonane z ceramiki są delikatne i nieodporne na niesprzyjające czynniki środowiska, takie jak wilgoć lub wysokie temperatury. Warto spytać osobę, która je wytworzyła, czy sposób, w który będą użytkowane nie wpłynie na ich wartość estetyczną.

Opracowanie:
Srebrna Góra, Zimowa 16 lok. 1
tel. 507 646 976
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz