Artykuł sponsorowany

Bezbłędnie dokładne sytuacyjne pomiary terenowe z firmą GeoFaron

Bezbłędnie dokładne sytuacyjne pomiary terenowe z firmą GeoFaron

Pomiary sytuacyjne to jedna z podstawowych prac przeprowadzanych z zakresu geodezji ogólnej. Biuro Geodezyjne GeoFaron jest liderem w zakresie wykonywania precyzyjnie i sprawnie wszelkich pomiarów. Dostarczają one wielu cennych informacji. Na ich podstawie sporządza się i aktualizuje mapy, dlatego tak ważne jest, aby pomiary te zlecić profesjonaliście. Jakie metody stosuje w pomiarach sytuacyjnych? Dlaczego tak ważny jest wybór wykonawcy?

Pomiary sytuacyjne – naziemne szczegóły terenowe

Pomiary sytuacyjne pozwalają określić kształt, wielkość i wzajemne położenie szczegółów terenowych, które następnie są przedstawiane w rzucie prostokątnym na powierzchnię odniesienia w odpowiedniej skali. Instrukcja techniczna K-1 jest tu podstawowym dokumentem wytyczającym standardy wykonywania pomiarów sytuacyjnych. Współpracując z firmą GeoFaron, możesz liczyć na wykonanie wszelkich prac z wymaganą precyzją, starannością i dokładnością. GeoFaron wykona każdy dokładnościowy pomiar sytuacyjny. Zgodnie z ustawą o standardach technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych wyróżnia się trzy grupy szczegółów terenowych, które pomagają prowadzącym pomiar określić przebieg i dokładność badania.

Grupy szczegółów terenowych – ważna część każdego pomiaru

Dokładność prowadzonych pomiarów przez biura geodezyjne nie jest, wymysłem geodety, z czego doskonale zdają sobie pracownicy firmy GeoFaron, która przyjmując każde zlecenie, dokładnie trzyma się prawnie ustalonej dokładności określania położenia punktów szczegółów terenowych w państwowym układzie współrzędnych prostokątnych płaskich. Do I grupy szczegółów terenowych zalicza się szczegóły terenowe jednoznacznie identyfikowalne w terenie, zachowujące długookresową niezmienność kształtu i położenia, czyli znaki i punkty graniczne, znaki geodezyjne oraz naziemne obiekty budowlane i urządzenia budowlane, w tym elementy naziemne sieci uzbrojenia terenu. Do II grupy należą szczegóły o mniej wyraźnych konturach lub obiekty podziemne, czyli budowle i urządzenia ziemne w postaci nasypów, wykopów, grobli, zapór ziemnych, wałów przeciwpowodziowych, rowów, kanałów oraz sztuczne zbiorniki wodne, jak również podziemne obiekty budowlane i urządzenia budowlane, w tym elementy podziemne sieci uzbrojenia terenu, czy też elementy zagospodarowania terenu, w szczególności: parki, zieleńce, trawniki, place zabaw i wypoczynku, skwery, pojedyncze drzewa oraz boiska sportowe.

III grupę tworzą szczegóły terenowe, których jednoznaczna identyfikacja w terenie jest utrudniona i zależna od oceny osoby wykonującej pomiar. Będą to zatem kontury użytków gruntowych oraz odkrywki glebowe dla potrzeb gleboznawczej klasyfikacji gruntów, wszelkie cieki i zbiorniki wodne o naturalnych liniach brzegowych oraz oddziały leśne na obszarach lasów i parków narodowych.

Pomiary sytuacyjne z GeoFaron zgodne z grupą szczegółów terenowych

Znajomość grupy szczegółów terenowych jest równie ważna, jak znajomość metod i technik pomiarowych, które należy przedsięwziąć, przyjmując zlecenie. Dzięki bogatemu doświadczeniu, specjalistycznej wiedzy i stosowania nowoczesnych urządzeń pomiarowych GeoFaron przygotowuje dokładne i czytelne pomiary sytuacyjne, które służą następnie do sporządzania map do celów projektowych czy też obsługi inwestycji. W zależności od charakteru zlecenia stosowane są wszystkie możliwe metody wykonywania geodezyjnych sytuacyjnych pomiarów terenowych. Pomiary sytuacyjne wykonuje się metodą biegunową, ortogonalną (domiarów prostokątnych), metodą wcięć (kątowych, liniowych, a także kątowo-liniowych) oraz metodą precyzyjnego pozycjonowania przy pomocy GNSS. Z GeoFaron możesz mieć pewność, że dokładność pomiaru szczegółów terenowych będzie wyrażona zgodnie z ustawowymi wartościami: dla I grupy ±0,10 m, dla II grupy ±0,30 m, a dla III grupy ±0,50 m. Sprawdź to sam!
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz