Materiał Partnera

Awaria samochodu - kiedy i dlaczego udać się do mechanika?

Awaria samochodu - kiedy i dlaczego udać się do mechanika?

Z awarią kojarzymy przeważnie stan, w którym pojazd jest całkowicie niezdatny do użytku – jednak co w sytuacji, w której widzimy jedynie objawy usterki? Wyjaśniamy, jak rozpoznać awarię, z którą należy udać się do mechanika! Kiedy tylko zauważysz te objawy w swoim aucie, to warto wybrać się do mechanika jak najszybciej w celu naprawy! Dzięki temu unikniesz dalszych problemów.

Występuje u Ciebie jeden z tych problemów? Udaj się do mechanika!

Kłopoty z samochodem to spory wydatek! Jak mówi nam ekspert Usług Motoryzacyjnych Grzegorz Ciesielski Polscy kierowcy zmagają się najczęściej z następującymi problemami:

  • Problemy z rozruchem – zdiagnozowanie przyczyny tej awarii w warunkach domowych jest bardzo trudne. W większości przypadków problem leży po stronie pompy lub układu doprowadzania paliwa – nie warto zwalać winy na zbyt chłodną temperaturę na dworze, szczególnie gdy problem pojawia się też latem. O ile winowajcą jest pompa – problemem będzie samo odpalanie samochodu, jeśli jednak za awarię odpowiedzialny jest wadliwy układ alarmowy lub akumulator, samochód może przestać działać w trakcie jazdy – właśnie dlatego warto udać się na przegląd.
  • Ściąganie auta na bok – to najzwyczajniej denerwujące, kiedy auto ciągle zbacza na prawo lub lewo. Przede wszystkim jednak tego typu awaria stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy – uszkodzony układ hamulcowy lub zawieszenie, czyli najczęstsi winowajcy tego problemu, mogą spowodować wypadek w najmniej spodziewanym momencie. Wizyta u mechanika jest koniecznością!
  • Dziwne odgłosy spod maski – najbardziej prozaicznym powodem awarii samochodu jest zużycie paska klinowego, wartego kilkanaście złotych – nie warto zakładać jednak najmniej szkodliwych przyczyn. W przypadku uszkodzenia panewek czy rozciągnięcia napędu rozrządu wymiana jest znacznie bardziej kosztowna, a sam pojazd może sprawiać zagrożenie na drodze – warto udać się do mechanika od razu, bez względu na to, czy słyszymy stuki, syczenie czy metaliczne piski.
  • Zapchany filtr powietrza – samochód z zapchanym filtrem na początku spala więcej paliwa. Jeśli jednak odwleczesz wizytę u mechanika, z czasem może dojść do rozerwania filtra i zassania go do cylindra – co z kolei spowoduje uszkodzenie turbosprężarki. Jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw: udaj się do mechanika od razu.
  • Hałasujące zawieszenie – stukanie i skrzypienie z zawieszenia nie kojarzy się niepokojąco – w rzeczywistości, może jednak prowadzić do oderwania jednego z kół. Taka nagła awaria może spowodować wypadek – a lepiej naprawić zawieszenie, niż cały samochód!

 

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz