Materiał Partnera

Automatyka do rolet - co warto o niej wiedzieć?

Automatyka do rolet - co warto o niej wiedzieć?

W obecnych czasach istnieje bardzo wiele możliwości ułatwienia sobie życia. Jedną z nich jest automatyczne sterowanie roletami, jak i żaluzjami. Zapewniają one nie tylko niezaprzeczalny komfort, ale także wyjątkową wygodę podczas ich codziennego użytkowania. Dzięki temu, że są wyposażone w napęd - elektryczny lub bateryjny - stają się dużo bardziej funkcjonalne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Sprawdź.

Sterowane elektryczne - co warto o nich wiedzieć?

Dzięki podłączeniu rolet i żaluzji do domowej sieci elektrycznej zapewniają one płynną oraz wygodną obsługę. Wyposażone są w pilot, dzięki czemu nie ruszając się z kanapy, możemy zdalnie podnosić i opuszczać rolety - natomiast w przypadku żaluzji, regulować kąt nachylenia lamel. Warto wspomnieć także o tym, że osłony można sterować pojedynczo albo z podziałem na grupy. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, dzięki któremu możemy przypisać poszczególne osłony do poszczególnych pomieszczeń. Oprócz tego na pilocie widoczne są informacje potwierdzające - lub też nie - wykonanie zadania. To niewątpliwie bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy dom o dużej powierzchni.

Warto także wspomnieć o tym, że nasze rolety i żaluzje zasilane elektrycznie możemy wyposażyć w czujniki pogodowe. Jest to bardzo ciekawa opcja, dzięki czemu, oczywiście jeśli zostaną odpowiednio zaprogramowane, będą ustawiały osłonę, odpowiednio do warunków, które panują na zewnątrz. Jako przykład - jeśli temperatura przekroczy tę maksymalną, rolety zostaną opuszczone, tak, aby nasze wnętrze się nie przegrzało. To opcja, dzięki której nie musisz się martwić o to, że po powrocie z pracy, w domu będzie panowała nieznośna temperatura.

Decydując się na automatykę rolet i żaluzji, warto wybrać firmę, która cieszy się bardzo dobrą opinią. Zdecydowanie taką firmą jest Safe-Home z siedzibą w Wieliszewie, na terenie województwa mazowieckiego. Specjalizacją firmy są instalacje elektryczne - zaczynając od systemów monitoringu, a kończąc na projektowaniu inteligentnych domów.

Należy także dodać, że osłony elektryczne można również łączyć z inteligentnym zarządzaniem domu oraz z innymi systemami. Jeśli je zapiszemy w postaci scenariuszy, wykonają one wszystkie zaplanowane zadania. Jest to ogromna oszczędność czasu, gdyż za pomocą jednego polecenia możemy opuścić rolety, a także zapalić światło w jednym pomieszczeniu w jednym momencie. Niekwestionowanym atutem jest to, że wszystkie to możemy wykonywać za pomocą jednej aplikacji, która jest dostępna na urządzeniach mobilnych

Sterowane bateryjnie - co warto wiedzieć?

Rolety i żaluzje sterowane poprzez napęd bakteryjny to następny sposób na automatykę osłon wewnętrznych. Cała instalacja jest dość prosta, odbywa się w sposób bezinwazyjny i nie wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej. To powody, dla których wiele osób decyduje się na ten sposób automatyki. Dzięki temu, że jest schowany w kasecie, zapewnia płynną, jak i cichą obsługę.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy na automatykę rolet i żaluzji. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że jest to duża wygoda, dzięki czemu codzienność staje się łatwiejsza.

Opracowanie:
Wieliszew, Daliowa 8
tel. 787 219 536
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz