Materiał Partnera

Podstawowe rodzaje osłon wewnętrznych

Podstawowe rodzaje osłon wewnętrznych

Osłony okienne pełnią bardzo ważne funkcje. Z jednej strony ochraniają przed dostaniem się promieni słonecznych lub światła księżyca do pomieszczenia. Ważnym elementem jest także aspekt związany z aranżacją pomieszczenia. Rolety okienne są uzupełnieniem stylu danego wnętrza. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego rozwiązania. Jakie wyróżnia się rodzaje osłon wewnętrznych?

Rolety w kasecie

Osłony okienne w kasecie to materiał połączony za pośrednictwem dwóch prowadnic, które pozwalają na przytwierdzenie tkaniny tuż przy szybie. W tym przypadku tkanina jest bardzo dokładnie zamknięta w kasecie. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt nie ulega odbarwieniu oraz blaknięciu. Istotne jest także to, że wskazany system zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniem. Kasety najczęściej tworzone są z aluminium bądź PVC. Prezentowana opcja doskonale sprawdzi się w przypadku okien wyposażonych w wywietrzniki, do których nie mają zastosowania systemy wolnowiszące – podkreśla pracownik z firmy Adaja ze Świdnicy, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji oraz montażu osłon okiennych.

Rolety dachowe

Okna połaciowe uniemożliwiają instalację standardowych osłon wolnowiszących bądź w kasecie. Jest to związane z nieprawidłowym ułożeniem materiału pod kątem. Dlatego też w tym przypadku warto zainwestować w rolety dachowe. Cechą charakterystyczną jest obecność sprężyn, których podstawowym zadaniem jest utrzymywanie rolet przy szybie. Takie wyroby mogą mieć mechanizm samozwijający bądź dostępne jako plisy.

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe to produkt składający się z pionowych pasów. Do wytworzenia artykułu  wykorzystuje się komponenty drewniane, materiałowe, PVC bądź aluminium. Paski łączone są za pośrednictwem łańcuszków bądź sznureczków. To sprawia, że pozwalają na stworzenie jednolitej osłony. Elementy zespalające połączone są z szyną, która umożliwia swobodne sterowanie paskami. Można je przesuwać w każdym kierunku bądź obracać o 180 stopni. Dzięki temu zapewniają skuteczną ochronę przed światłem dostającym się do wnętrza pomieszczenia.

Rolety dzień noc

Ten typ rolet wykonany jest z pasów materiału zaciemniającego i transparentnego. Pomiędzy określonymi elementami pozostawia się przerwę, która umożliwia regulację natężenia światła dostającego się do wnętrza. W przypadku, gdy pasy będą na siebie nachodzić, dochodzi do powstania luk przepuszczających promienie. Natomiast, gdy komponenty ułożą się w sposób naprzemienny, uzyskamy efekt zaciemnienia pomieszczenia. Takie rolety są niezwykle eleganckie. Bardzo dobrze komponują się z nowoczesnym wnętrzem.

Opracowanie:
Świdnica, Ułańska 10
tel. 601 561 276
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz