Materiał Partnera

Artykuły plastyczne wykorzystywane w przedszkolach

Artykuły plastyczne wykorzystywane w przedszkolach

Przedszkole ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Niewątpliwie przyczynia się do tego bogata oferta zajęć dodatkowych, w tym zajęć plastycznych. Aktywność twórcza pobudza rozwój umysłowy i emocjonalny dziecka, wyzwala jego kreatywność i ujawnia zdolności małego człowieka. Jakie artykuły plastyczne są wykorzystywane w przedszkolach? Sprawdźmy, w co powinny zaopatrzyć się te placówki, aby pomóc dzieciom realizować wszelkie twórcze prace.

Produkty do rysowania i malowania

Do pierwszej grupy produktów artykułów plastycznych wykorzystywanych w przedszkolach zaliczają się produkty do rysowania i malowania. Większość maluchów lubi tworzyć arcydzieła dla mamy i taty, stąd w przedszkolu nie może zabraknąć:

  • kredek ołówkowych, świecowych i woskowych,
  • flamastrów,
  • kredek do rysowania na szkle,
  • markerów do ubrań,
  • farb akwarelowych i plakatowych.

Dzieci chętnie sięgają rączką po flamastry, które mają atrakcyjne kolory i można nimi malować po niemal wszystkich rodzajach papieru. Flamastry nie rozmazują się, zapewniają jednolite i precyzyjne linie, a skuwka chroni je przed wysychaniem.

Warte uwagi są też bez wątpienia markery do ubrań. Służą do dekorowania odzieży i pozwalają na tworzenie najbardziej wymyślnych wzorów.

Produkty do modelowania

Do drugiej grupy artykułów plastycznych zaliczają się produkty do modelowania. To przede wszystkim plastelina oraz ciastolina. Czym się różnią? Plastelina jest zdecydowanie bardziej popularnym produktem niż ciastolina. Zdarza się, że jest twarda, ale na pewno nie dotyczy to plasteliny firmy Jovi. Ta plastelina jest bardzo plastyczna i elastyczna. Nie wysycha i można pokryć ją werniksem, aby zabezpieczyć ją przed kurzem. Jest podatna na modelowanie nawet w niskich temperaturach, nie wymaga ocieplenia w dłoniach. Kolory plasteliny można dowolnie mieszać, a tworzone z niej figurki się nie deformują. 

Ciastolina jest jeszcze bardziej miękkim i elastycznym materiałem. Występuje w wielu intensywnych kolorach i jest umieszczana w specjalnych pojemnikach, które zapobiegają jej wysychaniu. Można do niej wykorzystywać różnego rodzaju foremki. Dzieci ją uwielbiają!

Artykuły plastyczne hiszpańskiej firmy Jovi bezpieczne dla najmłodszych

W artykuły plastyczne niezbędne w przedszkolach najlepiej zaopatrzyć się w firmie JOVI. To jedyny w Polsce dystrybutor artykułów plastycznych oraz produktów szkolnych hiszpańskiej firmy Jovi. Akcesoria, które oferuje, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Co więcej, są w pełni bezpieczne dla dzieci i posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty. Są również niezawodne. Pozwalają spędzać czas na kreatywnej zabawie i rozwijać umiejętności plastyczne najmłodszych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz