Materiał Partnera

Artykuły dziecięce niezbędne dla malucha       

Artykuły dziecięce niezbędne dla malucha       
Wózek dziecięcy, fotelik samochodowy, łóżeczko (np. z przewijakiem), krzesełko do karmienia i huśtawka, to tylko niektóre artykuły dziecięce, które warto posiadać. Wybór tych produktów nie jest łatwy, jeśli jednak zwróci się uwagę na to, by każdy z nich był komfortowy i bezpieczny, to z pewnością znajdzie się odpowiednie modele. Jaki wózek dziecięcy, łóżeczko i fotelik wybrać? Dowiedz się więcej, jakie sprzęty będą najlepsze dla malucha.

Niezbędne artykuły dla dziecka: Jaki wózek dziecięcy wybrać?

Wśród niezbędnych artykułów dla dziecka należy wymienić wózek dziecięcy. To poważny, pierwszy zakup przyszłych rodziców, dlatego powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by był wygodny, funkcjonalny i bezpieczny. Oferta na rynku jest bogata, dlatego rodzice mogą wybrać m.in. wózek 3w1, wózek gondola (wózek głęboki), wózek spacerowy tzw. spacerówka, wózek bliźniaczy bądź inne. Najczęściej rodzice jako pierwszy kupują wózek 2w1 lub 3w1 – pierwszy to zestaw składający się z wózka głębokiego i spacerówki, a drugi dodatkowo zawiera również fotelik samochodowy. Tego typu zakup „rośnie” razem z dzieckiem i zazwyczaj można z niego korzystać do 2-3 roku życia dziecka. Z kolei decydując się na wózek gondola, należy pamiętać, by miał wygodny materac, duże, najlepiej pompowane koła i był przestronny. Z kolei spacerówka powinna być przede wszystkim lekka, poręczna i stabilna. 

Łóżeczko, fotelik samochodowy, krzesełka do karmienia i inne, przydatne artykuły dziecięce

Aranżując pokój dziecięcy i wybierając łóżeczko, warto zwrócić uwagę szczególnie na takie modele, które „rosną” razem z dzieckiem. Oznacza to, że wybrane łóżeczko dziecięce sprawdzi się dla niemowlaka (będzie podwyższane), jak również dla małego dziecka (szczebelki ochronią przed nieplanowanym wyjściem) i starszego (z łatwością będzie się dało usunąć szczebelki, co doda maluchowi swobody). Innym, ważnym artykułem dziecięcym jest fotelik samochodowy, którego zgodnie z polskim prawem, rodzice mają obowiązek używać od najmłodszych lat dziecka. Warto podkreślić, że fotelik musi zostać dopasowany do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Wybierając idealny model, trzeba pamiętać, by był wygodny, funkcjonalny i łatwy w montażu. Zastanawiając się, jakie jeszcze niezbędne artykuły dziecięce (np. ze sklepu NATIGO z Łyśca) warto posiadać, należy zwrócić uwagę na krzesełko do karmienia. Wybrany produkt powinien być wykonany z łatwego do czyszczenia materiału, a dodatkowo mieć duże możliwości regulacji tak, by dostosować je do potrzeb dziecka. Ponadto, rodzice malucha powinni wyposażyć mieszkanie w huśtawkę lub tzw. bujaczek, w którym dziecko będzie mogło z łatwością zasnąć lub zrelaksować się. Inne produkty dla dzieci, które z pewnością przydadzą się to m.in. przewijak, nocnik, rowerek biegaczek, stoliczek wielofunkcyjny, hulajnoga itp.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz