Materiał Partnera

Akcesoria niezbędne do sukni ślubnej i wieczorowej.

Akcesoria niezbędne do sukni ślubnej i wieczorowej.
Akcesoria do sukni ślubnej i wieczorowej to istotne elementy kreacji. W życiu kobiety są takie chwile, w których chce wyglądać olśniewająco i wyjątkowo. Szczególnie w dniu swojego ślubu, kiedy wszystkie oczy zwrócone są właśnie na nią. Zdarzają się i uroczyste wieczory, na których również chce błyszczeć i przyciągać wzrok, a przede wszystkim czuć się atrakcyjnie i komfortowo. Podpowiadamy, jakie dodatki dobrać do sukien, aby to osiągnąć.

Sztuka dobierania dodatków

Dobór akcesoriów to wbrew pozorom zadanie niełatwe. W naszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zasady, którymi warto się kierować przy ich wyborze. Jak sama nazwa wskazuje, dodatki to takie elementy kreacji, które mają jej towarzyszyć, być wartością dodaną, a nie nadrzędną.

Jak tłumaczy nasza rozmówczyni, projektantka sukien ślubnych i wieczorowych z salonu LE FROU FROU w Warszawie:

Na pierwszym planie powinna być kobieta, niezależnie od tego czy jest panną młodą, czy wybiera się na uroczystą kolację. Na drugim planie zaś jej suknia, a trzeci zarezerwowany powinien być właśnie dla akcesoriów. Niezwykle istotne jest również to, aby dobierać dodatki do sukien w odpowiedniej kolejności. To pozwala bowiem na stworzenie spójnej kreacji, tworzącej wyjątkową całość. W przypadku akcesoriów ślubnych warto zacząć od wyboru ozdoby głowy czy welonu. Dalej – zarówno w przypadku sukni ślubnej, jak i wieczorowej – przychodzi czas na dobór okrycia ramion w postaci szalu czy bolerka. Na koniec zaś zostaje biżuteria.

Ozdoby głowy i welony

Przy wyborze rodzaju ozdoby głowy czy welonu, należy zwrócić uwagę na krój, kolor sukni, wzrost panny młodej oraz kształt ślubnej fryzury.

Najpopularniejsze formy, w jakich występują obecnie welony to hiszpańska koronka, nieśmiertelny tiul oraz welony vintage. Koronkowe welony idealnie sprawdzą się przy długich i gładkich sukniach dla wysokich panien młodych. Welony tiulowe zaś stanowią świetne uzupełnienie sukien o bogatej formie. Najczęściej występują jako delikatne mgiełki upinane pod kokiem albo na czubku głowy. Tiul pięknie prezentuje się na zdjęciach i nadaje kreacji lekkości, stąd wiele panien młodych decyduje się na jego wybór. Welon typu vintage, który swą formą przypomina chustę, może stanowić dodatek do sukni, która również nawiązuje krojem i stylem do tej epoki.

Pośród wielu dostępnych rodzajów ozdób głowy najciekawszymi i zarazem najpopularniejszymi są fascynatory, toczki, woalki, tiary, kapelusze oraz kwiaty. Fascynator to ozdoba przeznaczona dla odważnych panien młodych. Ręcznie wykonane o fantazyjnych kształtach i przy użyciu ciekawych materiałów takich jak np. pióra, zdecydowanie nadadzą niepowtarzalnego charakteru całej kreacji. Ta jednak musi być skromna w formie i gładka. Toczek zaś to idealny wybór dla panien młodych, które noszą krótkie fryzury i wybrały suknie długie i proste bądź kostium. Woalki zakrywają twarz i nadają kreacji charakteru urokliwej tajemnicy. Woalka może występować sama lub w połączeniu z toczkiem, przypinką czy innymi ozdobami. Tiara zaś to świetne uzupełnienie sukni z szerokim dołem w stylu królewskim. Tutaj należy pamiętać, aby tiarze nie towarzyszyły już żadne inne ozdoby głowy ani biżuteria. Ta jest bowiem sama w sobie już wystarczającą ozdobą. Ślubny kapelusz to rozwiązanie dla kobiet niewysokich i z dużym temperamentem. Odpowiedni do ślubu cywilnego. Kwiaty są nieustająco modne i uniwersalne, gdyż idealnie uzupełniają niemal każdą kreację. Skromną suknię przyozdobią, a przy bogatej wkomponują się w całość. Kwiaty stanowią prostą i elegancką ozdobę.

Szale i bolerka

W przypadku okryć ramion popularnymi rozwiązaniami zarówno w przypadku sukien ślubnych, jak i wieczorowych są w szale i bolerka. Szale z miękkich i lejących się tkanin są odpowiednie dla każdej sylwetki. Ich forma umożliwia ukrycie niedoskonałości figury. Ponadto długi szal, który opada z ramion sprawia, iż sylwetka kobiety wygląda smukło. Dla panien młodych szal sprawdzi się szczególnie przy odcinanych sukniach na ślubach kościelnych, gdyż w dobrym tonie jest mieć osłonięte ramiona w świątyni. Bolerka świetnie się komponują z sukniami typu maxi, bombkami, ołówkowymi oraz rozkloszowanymi. Materiał, z jakiego wykonane jest bolerko, powinien korespondować z tkaniną sukni tak, aby jej nie przyćmiewać. Bolerka z krótkim rękawem będą odpowiednie na ślub, odbywający się w ciepłych porach roku, długi rękaw zaś sprawdzi się zarówno na przyjęciu czy premierze w teatrze, jak i na ślubie jesienią czy zimą.

Biżuteria

W przypadku sukien ślubnych najlepszym rozwiązaniem są kryształy, cyrkonie i perły. Biżuteria srebrna czy złota jest bowiem zbyt ciemna i ciężka. W przeciwieństwie do sukien wieczorowych, którym biżuteria z metali szlachetnych nadaje elegancji i podkreśla ich charakter. Należy jednak pamiętać o zasadzie, iż mniej znaczy więcej. Jeśli wybieramy długie i zdobne kolczyki, to musimy zrezygnować z kolii, aby nie wywołać efektu odwrotnego do pożądanego.

Trzymając się podstawowych zasad oraz powyższych wskazówek, dotyczących doboru akcesoriów do sukien ślubnych i wieczorowych, będziesz wyglądała olśniewająco i elegancko, odczuwając przy tym komfort z noszenia kreacji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz