Materiał Partnera

Biżuteria bursztynowa - uniwersalne piękno dla każdej kobiety

Biżuteria bursztynowa - uniwersalne piękno dla każdej kobiety

Bursztyny stanowią wyjątkowe surowce pozyskiwane z żywicy. Ten rzadki i niezwykle cenny klejnot jest wykorzystywany jako ozdoba biżuterii, zarówno pod postacią pierścionków, naszyjników czy kolczyków. Wyroby jubilerskie z bursztynu mogą przynieść ich właścicielowi wiele korzyści. W tym poradniku dowiesz się o zaletach noszenia bursztynowej biżuterii i poznasz historię powstania tego unikatowego kamienia.

Biżuteria z bursztynu - dlaczego warto ją mieć?

Bursztyny stanowią niezwykle cenne surowce, zarówno dla polek jak i kobiet z innych stron świata. Żywiczne kamienie doskonale prezentują się w kontekście biżuterii w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym i awangardowym. Jednym z największych atutów jubilerskich wyrobów bursztynowych jest ich przystępna cena. Dotyczy to w szczególności biżuterii, w której bursztyny występują w sposób symboliczny. Przepiękne kamienie warto kupować z pewnych źródeł. Biżuteria bursztynowa, którą można spotkać na targach i straganach nie zawsze zawiera autentyczne kamienie żywiczne. Celem zakupu jubilerskich wyrobów bursztynowych warto więc korzystać ze sprawdzonych pracowni artystycznych, zajmujących się tworzeniem biżuterii tego typu.

Jak powstaje bursztyn?

Żywiczne kamienie są znane ludzkości od dłuższego czasu. O sposobie powstawania bursztynu opowiada Bożena Wasiewicz, autorka unikatowej biżuterii Wasiewicz-Art Gdańsk. W dawnych czasach zauważono, iż drzewa rosnące nieopodal morza wydzielają żywicę - lepką ciecz, która jest efektem przecięcia pnia. Zastygnięta żywica trafiała do morza gdzie przez wiele lat stwardniania stawała się bursztynem. Niekiedy w kamieniach można odnaleźć zastygnięte owady. Ten typ bursztynu nazywany jest inkluzją i jest jednym z najbardziej interesujących rodzajów kamieni. Proces powstawania bursztynu szacuje się na co najmniej 50 milionów lat, zaś za pierwsze drzewo odpowiedzialne za jego produkcję uznaje się sosnę.

Bursztyn w kontekście zdrowotnym

Bursztyny wciąż pozostają zagadką dla wielu naukowców. Specjaliści są jednak zgodni, iż kamienie żywiczne cechują się specyficzną energią, a niektórzy z nich sądzą, że bursztyny oddziałują na pole elektromagnetyczne. W opinii ich zwolenników stres jest powodem występowania nadmiaru dodatnich ładunków, które bursztyn skutecznie wyrównuje do poziomu równowagi. Badania wykazały, iż bursztyn zawiera w sobie takie związki jak:

  • magnez,
  • żelazo,
  • krzem,
  • wapń,
  • potas,
  • mieszankę związków organicznych z pogranicza jodu,
  • kwasy żywiczne.

Noszenie biżuterii z bursztynu u części osób może więc przyczynić się do poprawy samopoczucia, łagodzenia bólów głowy czy reumatycznych. Za ten stan rzeczy odpowiada zawarty w kamieniach kwas bursztynowy, który może również stanowić ochronę przez różnego typu infekcjami.

Jak kupować biżuterię bursztynową?

W naszym kraju jest wiele miejsc oferujących zakup jubilerskich wyrobów z bursztynem. Warto jednak wiedzieć, iż wielu sprzedawców oferuje kamienie niewiadomego pochodzenia. Aby kupić autentyczną biżuterię z bursztynowymi elementami należy zwracać uwagę na zaufane pracownie artystyczne zajmujące się tworzeniem unikatowych wyrobów. W tym celu warto zainteresować się miejscami posiadającymi szeroki dostęp do bursztynu. Zakłady jubilerskie znajdujące się w Gdańsku lub Gdyni, będące na rynku od dłuższego czasu z pewnością posiadają dostęp do oryginalnych bursztynów.

Zakup prawdziwej biżuterii z dodatkiem bursztynu gwarantuje nie tylko doskonałą jakość wyrobów jubilerskich. Kamienie zawarte w naszyjnikach, kolczykach czy bransoletkach mogą oddziaływać pozytywnie na ludzkie zdrowie. Warto więc wybierać zaufanych producentów bursztynowej biżuterii.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz