Materiał Partnera

Agencje pracy – ważny partner wielu przedsiębiorców

Agencje pracy – ważny partner wielu przedsiębiorców

Obecnie działy Human Resources wielu firm opierają swoje działania o poszukiwanie pracowników na uczelniach wyższych, targach pracy, za pośrednictwem takich portali, jak LinkedIn, czy wykorzystując wiedzę, doświadczenie oraz nowoczesne techniki pozyskiwania różnych specjalistów przez agencje pracy. To one w dużej mierze pomagają przedsiębiorcom, w zatrudnianiu bądź leasingowaniu odpowiednich pracowników – często są to wyróżniające się wysokim zaangażowaniem i szerokimi kwalifikacjami osoby z Rosji, krajów bałtyckich, czy też z Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu.

Na czym polega leasing pracowników?

Leasing pracowników to nic innego, jak ich wypożyczanie. Umowy cywilnoprawne związane z zatrudnieniem dani specjaliści posiadają z konkretną agencją pracy. To z nimi zaś przedsiębiorca uzgadnia i podpisuje dokumenty, związane z leasingiem pracowników. Pierwszym etapem takich działań, jest jednak określenie, na jakich osobach firmie zależy. Może ona restrykcyjnie wytyczyć najniższą granicę kompetencji, jak i zdać się na profesjonalne analizy agencji pracy. Warto przy tym wiedzieć, że z opcji leasingu pracowników bardzo często korzystają różnego rodzaju magazyny, zakłady przetwórstwa spożywczego, czy innego rodzaju ośrodki przemysłowe – wielokrotnie opcja ta pozwala na uniknięcie tak zwanego zatoru produkcyjnego, czy na wdrożenie pracy dwuzmianowej, zwiększając obroty firmy, działającej 24h! Zarządy przedsiębiorstw współpracujące z agencjami pracy, powinny jednak wybierać na swoich partnerów organizacje, które przede wszystkim gwarantują atrakcyjne stawki, są w stanie delegować pracowników w błyskawicznym czasie i na dłuższy okres, a także, które dbają o to, aby kadra spełniała najwyższe standardy pracownicze. To między innymi tym wyróżnia się organizacja EuroIntegracja, która leasinguje głównie specjalistów z Rosji – bariera językowa przełamywana jest poprzez powoływanie kierownika danego projektu, który w odpowiedni sposób będzie zarządzał zespołem.

Pomoc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty 

Agencje pracy, z punktu widzenia pracodawców są również bardzo pomocne w wyszukiwaniu pojedynczych pracowników, którzy mogą zatrudnić się w przedsiębiorstwie na stałe. Najlepsze organizacje współpracujące z np. wspomnianymi imigrantami z Rosji, są w stanie znaleźć wykwalifikowanych montażystów, operatorów maszyn, spawaczy itd. Wtedy często zamiast delegowania pracowników, po odpowiednich negocjacjach, dochodzi do transferu, który jest korzystny dla wszystkich stron. Warto podkreślić tutaj wsparcie osób z zagranicy, które wbrew pozorom mogą w Polsce znaleźć bardzo bezpieczny, komfortowy i przyjazdy dom, z dobrze płatną pracą! Najlepsze agencje sprowadzają bowiem osoby, które wyróżniają się swoją kulturą osobistą, umiejętnościami adaptacyjnymi, szerokimi kwalifikacjami, a także często zdolnościami językowymi. Jeśli jesteś zatem przedsiębiorcom i poszukujesz pracowników, zgłoś się do tego typu podmiotów. Są one w stanie przeprowadzić dla Ciebie również rekrutację, według standardów Twojej firmy!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz