Materiał Partnera

5 powodów, dla których warto tresować psy

5 powodów, dla których warto tresować psy

Psy to wspaniałe zwierzęta - pomagają radzić sobie z samotnością, sprawiają wiele radości, pomagają policji lub służbom mundurowym, a także czasem mają swój udział w terapii niektórych zaburzeń emocjonalnych. Jednak przygotowanie zwierzęcia do każdej z tych ról wymaga tresury. Mimo iż u niektórych osób tresura zwierząt może wywoływać negatywne skojarzenia, to nie ma się czego obawiać. Szkolenie daje wiele korzyści - zwierzęciu i jego opiekunowi.

5 powodów, dzięki którym szkolenia psów to dobry pomysł

Zastanawiasz się, czy warto szkolić psa? Zdecydowanie warto! Oto kilka zalet takiego rozwiązania:

  • Korygowanie złych nawyków. Panuje przekonanie, że starego psa nie nauczy się nowych sztuczek. Jest to mit. Można wyszkolić zwierzę w każdym wieku, również starszym. Dzięki temu można zmienić uciążliwe lub szkodliwe nawyki.

  • Dobra komunikacja z psem. Dzięki szkoleniu właściciel czworonoga dowiaduje się, w jaki sposób pies funkcjonuje i komunikuje się z innymi zwierzętami oraz z ludźmi. Taka wiedza może poprawić komunikację z pieskiem.

  • Dobra relacja z psem. Szkolenie psów obejmuje wspólne spacery, zabawę ćwiczenia. To sprawia zwierzęciu dużo radości i scala zwięzi łączące go z właścicielem. Z kolei pies, który ma dobrą relację z opiekunem czuje się bezpiecznie, jest opanowany, nie wykazuje agresywnych zachowań.

  • Kontrola nad zwierzęciem. Szkolenie ułatwia także kontrolę nad czworonogiem. Pies będzie reagował na każdą komendę opiekuna - przybiegnie, gdy zostanie zawołany lub wyjdzie z pomieszczenia na prośbę właściciela.

  • Możliwość wyszkolenia do konkretnych celów, np. obronnych, terapeutycznych. Aby jednak spełniał taką rolę, musi najpierw przejść podstawowe szkolenie posłuszeństwa, dopiero później szkolenie specjalistyczne.

Co może się przydać przy tresurze psów?

Szkolenie psów przebiega szybciej i sprawniej, jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria. Należą do nich na przykład:

  • Coś do rzucania. Mogą to być najzwyczajniejsze rzeczy, np. patyk, piłeczka.

  • Smakołyki, które będą stanowiły nagrodę za poprawne wykonanie komendy.

  • Przeszkody lub poprzeczki, które urozmaicą szkolenie i aktywność fizyczną pieska.

Profesjonalne szkolenia zwierząt

Psa można wyszkolić samodzielnie lub z pomocą specjalisty. Jeśli ktoś nie ma wiedzy o szkoleniu psów, może ją zdobyć z książek lub internetu, jednak tresura o wiele sprawniej przebiega z pomocą specjalisty, na przykład z firmy Katarzyna Marek Szkolenie Psów. Specjalista ma dużą wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu szkolenie przebiega sprawnie, szybko, komfortowo i w dobrej atmosferze.

Opracowanie:
Rybnik, Zdrzałka 35B
tel. 501 323 887
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz