Materiał Partnera

5 porad, jak skutecznie wybrać firmę transportową?

5 porad, jak skutecznie wybrać firmę transportową?

Żyjemy w globalnej wiosce, co sprawia, że możliwości komunikacyjnie stają się coraz większe. Zmiany te dotyczą zarówno ludzi, jak i przedmiotów. Transport rozmaitych towarów na znaczne odległości bywa jednak problematyczny z wielu powodów, zatem nie zawsze można uporać się z tym samemu. Działające na rynku firmy transportowe znacznie tę kwestię ułatwiają, pojawia się jednak pytanie - jaką firmę wybrać? 

Czego oczekujemy od firmy transportowej?

Zanim w ogóle zaczniemy poszukiwać usługodawcy w internecie, powinniśmy jasno sprecyzować swoje oczekiwania. Interesuje nas transport międzynarodowy czy krajowy? Czy towar, który chcemy przewieźć, wymaga dodatkowych licencji lub certyfikatów od przewoźnika? Wybierając firmę transportową posiadającą ogromną flotę i mnóstwo licencji do przewozu zwykłych przedmiotów, np. mebli ogrodowych, możemy narazić się na większe koszty. 

Sprawdźmy licencje i zezwolenia

Najważniejszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze firmy transportowej, jest jej wiarygodność. Powinna posiadać Certyfikat Kompetencji Zawodowych (wydaje go Instytut Transportu Drogowego), ubezpieczenie OC a w przypadku niektórych rodzajów towaru (np. materiały niebezpieczne) - odpowiednie zezwolenia. 

Opinie i staż na rynku

Niestety w czasach, kiedy marketing często opiera się na kupowaniu opinii w internecie, trudno jest sugerować się wyłącznie nimi. Na to, czy przedsiębiorstwo transportowe jest godne uwagi, wpływa też jego staż na rynku oraz fakt posiadania profesjonalnej strony internetowej. Warto również zajrzeć do krajowego rejestru dłużników oraz rejestru przedsiębiorstw. Oczywiście dobra firma powinna znajdować się tylko w drugim z nich. 

Kontakt z klientem

Bardzo ważną kwestią jest, abyśmy na bieżąco mogli kontrolować, co dzieje się z naszym towarem. Niektóre firmy, tak jak TCL Polish Food Kamil Grączewski, posiadają łączność GPS z pojazdami oraz stały kontakt telefoniczny z kierowcą. 

Sprawdzone pojazdy

Flota samochodowa ma w transporcie ogromne znaczenie, jeśli nie chcemy narażać się na opóźnienia w dostawie przez awarie sprzętu. Uznane marki, ważny przegląd techniczny oraz dostosowanie do specyfiki zlecenia - to warunki konieczne do pomyślnego przebiegu transportu. 

Opracowanie:
Trzcianka, os. Grottgera 50A
tel. 672 161 193
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz