Artykuł sponsorowany

3 zalety rehabilitacji funkcjonalnej

3 zalety rehabilitacji funkcjonalnej

Urazy i choroby w obrębie układu nerwowego i układu ruchu mogą dotknąć każdego z nas. Często pojawiają się wśród ludzi młodych, aktywnych zawodowo i sportowo. Po przebytym urazie lub dotknięty niejednokrotnie długotrwałą i postępującą chorobą chcesz odzyskać możliwie największą sprawność lub utrzymać jak najdłużej poziom sprawności, w którym zaskoczyła Cię choroba? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać rehabilitację funkcjonalną i na jakie korzyści możesz liczyć w trakcie i po jej przeprowadzeniu.

Czasami wystarczy niefortunny upadek, aby pojawił się uciążliwy bolesny uraz, który skutecznie ogranicza naszą aktywność. W takiej sytuacji warto wybrać się do sprawdzonego gabinetu rehabilitacyjnego, który cieszy się zaufaniem pacjentów, takiego jak Fizjo Adventure w Piotrkowie Trybunalskim. W takim miejscu wykwalifikowany specjalista zapozna się z Twoim problemem i dobierze najlepszą metodę leczenia.

Rehabilitacja funkcjonalna – zalety

Dobrze prowadzona rehabilitacja funkcjonalna pozwala na maksymalne, możliwe w danym uszkodzeniu czy chorobie przywrócenie zaburzonej funkcji. Jakie są atuty terapii funkcjonalnej?

1. Indywidualne podejście

Rehabilitacja funkcjonalna jest ukierunkowana na problem pacjenta. Terapeuta stara się lepiej poznać rekonwalescenta oraz zrozumieć jego potrzeby. Dla fizjoterapeuty prowadzącego taki rodzaj terapii ważny jest zarówno rodzaj wykonywanej przez pacjenta pracy, jak i jego zainteresowania czy hobby. Interesuje go, czy dana osoba pragnie odzyskać pełną sprawność, żeby biegać lub bawić się z dziećmi bez bólu, czy  marzy o tym, żeby samodzielnie przesiadać się z łóżka na wózek, co zapewni jej większą samodzielność. Dzięki tym informacjom oraz ocenie stanu funkcjonalnego i strukturalnego pacjenta terapeuta wraz ze swoim podopiecznym wspólnie ustalają cele terapii, które w trakcie jej trwania realizują, tworząc terapeutyczny zespół.

2. Wzorowana na naturalnych ruchach

Rehabilitacja funkcjonalna oparta jest na wielopłaszczyznowej stymulacji, dzięki czemu przynosi bardzo dobre efekty. Zajęcia nie muszą odbywać się na sali terapeutycznej – równie dobrze mogą być przeprowadzane na schodach, basenie czy chodniku. Dzięki temu pacjent ma szanse sprawdzić się w prawdziwych, naturalnych warunkach.

3. Bezbolesna i skuteczna

Ten rodzaj terapii jest bezbolesny dla pacjenta, a przy odpowiednim zaangażowaniu przynosi doskonałe rezultaty. Rehabilitacja funkcjonalna wskazana jest przy urazach i schorzeniach neurologicznych oraz ortopedycznych, jednak specjaliści podkreślają, że można ją zastosować zawsze, gdy pacjent pragnie wypracować lub odzyskać jakąś funkcję.

Jeżeli pragniesz odzyskać ruchomość, np. ręki po urazie, lub chcesz wyćwiczyć utraconą funkcję, np. umiejętność zmiany biegów w samochodzie, zgłoś się do sprawdzonego gabinetu rehabilitacji i skorzystaj z jego oferty. Zadbaj o komfort życia i popraw swoją sprawność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz