Artykuł sponsorowany

Jakie są rodzaje kropli do oczu?

Jakie są rodzaje kropli do oczu?

Krople do oczu pomagają nam w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów związanych z narządem wzroku. Zakraplane do worka spojówkowego mogą mieć różne działanie – od odświeżającego, przez łagodzące, po leczące. Ich składy różnią się w zależności od zastosowania, a odpowiedni dobór kropli do oczu jest kluczowy, by były skuteczne. Dlatego zawsze dobrze jest porozmawiać o kroplach z okulistą.

Rodzaje kropli do oczu – sztuczne łzy

Udając się do apteki z zamiarem zakupu dowolnych kropli do oczu wiemy już zazwyczaj, o jakiego rodzaju preparat nam chodzi. Niektóre z nich, jeśli apteka specjalizuje się w kroplach, przygotowywane są na miejscu. Jedną z takich aptek jest apteka „Pod Słońcem” oferująca także sprzedaż przez Internet. Najbezpieczniejszym typem kropli do oczu, są tzw. sztuczne łzy. Przydają się one szczególnie tym z nas, którzy dużo przebywają przed komputerem. Wpatrując się w ekran zapominamy o mruganiu, a czynność ta rozprowadza nasze naturalne łzy. Prowadzi to do pogorszenia wzroku oraz odczuwania dyskomfortu przy mruganiu lub poruszaniu oczami. Sztuczne łzy mają za zadanie imitować nasze własne i nawilżać oczy. Chociaż stosowanie sztucznych łez jest zazwyczaj bezpieczne, każde krople do oczu mogą uczulać. Przed ich zastosowaniem należy upewnić się, czy nie jesteśmy na niego uczuleni.

Krople na przekrwione i zaczerwienione oczy

Innym rodzajem kropli do oczu są te, które likwidują zaczerwienienia. Nie należy ich jednak nadużywać. Zwężone za ich pomocą naczynia krwionośne nie przepuszczają odpowiedniej ilości krwi i gałka oczna jest gorzej odżywiona. Prowadzi to do schorzeń, które trudno jest później wyleczyć. Najlepiej więc im zapobiegać, dbając o odpowiednią higienę pracy. Zrobienie sobie od czasu do czasu krótkiej przerwy od monitora nikomu jeszcze nie zaszkodziło, a nasze oczy podziękują nam za to dobrym wzrokiem.

Krople do oczu zawierające antybiotyk

Trzecim rodzajem kropli do oczu są te z antybiotykami. Mają one konkretne właściwości leczące dopasowane indywidualnie do pacjenta. Pomagają w walce ze schorzeniami narządu wzroku, a przy ich dawkowaniu obowiązują zazwyczaj restrykcyjne procedury. Pozwala to na zwalczenie chorobotwórczych bakterii oraz wykluczenie możliwości ich powrotu. Oczywiście o dawkowaniu decyduje lekarz, do którego zwrócimy się o pomoc. Jeśli przyjmujemy kilka rodzajów kropli do oczu, to właśnie doktor powinien sprawdzić, czy nie będą one ze sobą reagować w niekorzystny sposób.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz