Artykuł sponsorowany

Peeling kawitacyjny – sposób na zdrową cerę

Peeling kawitacyjny – sposób na zdrową cerę

Osoby marzące o pięknej cerze wiedzą, że kluczem do spełnienia tego pragnienia jest przede wszystkim odpowiednia, regularna pielęgnacja skóry twarzy. Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w domowym zaciszu oraz w salonach kosmetycznych jest peeling. Polega on na złuszczeniu wierzchniej warstwy skóry, co zwiększa jej gładkość i promienność. Peeling może oczywiście występować w wielu różnych odmianach. Jedną z nich jest wysoce skuteczny peeling kawitacyjny.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny – czy też po prostu „kawitacja” – mimo swojej groźnej nazwy nie sprawia żadnego bólu czy dyskomfortu. Metoda ta obchodzi się z naszą cerą delikatnie, a złuszczenie naskórka następuje na skutek dobroczynnego działania ultradźwięków. Wytwarzający je sprzęt używany do wykonania zabiegu wpada w wibracje, co dodatkowo pogłębia działanie kawitacji poprzez dodatkowy mikromasaż skóry. Działanie peelingu kawitacyjnego docenią zwłaszcza osoby, którym tradycyjny peeling nie służy – jest on bowiem odpowiedni dla skóry wrażliwej czy uczulonej. Oczywiście najważniejszy jest w tym przypadku wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego, w którym peeling kawitacyjny będzie wykonywany. Taka placówka musi charakteryzować się wysokim stopniem profesjonalizmu oraz doświadczeniem, tak jak Katarzyna Grzyb Studio urody.

Przebieg zabiegu peelingu kawitacyjnego

Zabieg kawitacji dokonywany jest na skórze zwilżonej – za pomocą preparatu ułatwiającego ultradźwiękom działanie lub zwykłej wody. Jest to niezwykle istotne, ponieważ bez tego w zewnętrznej warstwie skóry nie utworzą się swoiste pęcherzyki niezbędne w procesie złuszczania skóry. Na skutek działania ultradźwięków w powstałych pęcherzykach dynamicznie zmienia się ciśnienie, co powoduje znaczne przyspieszenie procesu usuwania martwych komórek. Skóra masowana jest swoistą szpatułką — pelotką – dzięki której ultradźwięki oddziałują na nią w bezpośredni sposób. Docierają one bardzo głęboko, usuwając nadmiar sebum, przyspieszając znikanie zaskórników i przebarwień, stymulując skórę do wytwarzania kolagenu i oddziałując na wiele innych pozytywnych sposobów. Zasadniczo peeling kawitacyjny traktowany jest jako idealny wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Oczyszczona za jego pomocą skóra jest dobrze przygotowana na przyjęcie odżywiających i nawilżających preparatów, takich jak chociażby maski rewitalizujące. Peelingu kawitacyjnego nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na niewydolność krążenia oraz osteoporozę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz