Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi wykonuje się przy użyciu botoksu?

Jakie zabiegi wykonuje się przy użyciu botoksu?

 Jad kiełbasiany, toksyna botulinowa, botulina – to inne nazwy substancji powszechnie znanej jako botoks. Mimo nieciekawej przeszłości obecnie znajduje ona zastosowanie w medycynie estetyczne. Jakie zabiegu wykonuje się z jej użyciem?

Pogromca zmarszczek

Botoks zyskał sławę jako jeden z najskuteczniejszych środków do walki ze zmarszczkami mimicznymi, między innymi kurzych łapek, zmarszczek na czole, czy tzw. lwiej zmarszczki, powstającej między brwiami. - Wstrzyknięty w skórę w odpowiedniej dawce botoks powoduje miejscowe porażenie nerwów – wyjaśnia specjalista Kliniki Ziemlewski 

- Impulsy nerwowe odpowiedzialne za skurcz danej grupy mięśni zostają zablokowane. Mięśnie, nie mogąc się kurczyć, rozluźniają się, co prowadzi do wygładzenie skóry. Działanie zastrzyku ogranicza się do niewielkiego obszaru skóry, zatem nie ma ryzyka, że pacjent doświadczy całościowego porażenia twarzy – osoby poddające się zabiegu mogą bez problemu uśmiechać się, mówić, jeść i zachowują pełną ekspresję twarzy. Leczenie botoksem może zostać wykorzystane również do niwelowania zmarszczek na szyi i dekolcie, należy jednak pamiętać, że nie powoduje one ich usunięcia, lecz jedynie wygładzenie.

Leczenie nadmiernego pocenia sią

Nadpotliwość to przykra dolegliwość, która cierpiącym na nią osobom sprawia problemy nie tylko w czasie upalnego lata, ale przez cały rok. Objawia się ona nienaturalnie obfitym poceniem się niezależnie od tego, czy organizm jest przegrzany, czy nie, również w czasie spoczynku i przy niskich temperaturach. Za nadpotliwość odpowiedzialne jest nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów potowych – zastrzyk z botoksu pozwala częściowo zablokować nerwy sterujące ich pracą i tym samym zmniejszyć ilość wydzielanego potu. Zastrzyki mogą być aplikowane w okolice pach, nóg oraz dłoni.

Dziąsłowy uśmiech

Tym mianem określa się przypadłość, w której pacjent podczas uśmiechania się odsłania więcej, niż 3-4 milimetry dziąseł. Chociaż nie wydaje się to może istotnym problemem, dla wielu osób staje się on przyczyną poważnych kompleksów na punkcie swojego wyglądu, obniżonej samooceny, spadku samopoczucia – dotknięci nim pacjenci często unikają interakcji z otoczeniem. Wyróżnia się wiele przyczyn dziąsłowego uśmiechu, między innymi krzywy zgryz oraz zbyt małą objętość górnej wargi. Toksyna botulinowa jest jedną z metod radzenia sobie z tym problemem. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji w okolice skrzydełek nosa w celu porażenie nerwów sterujących pracą mięśni unoszących górną wargę. Warga podczas uśmiechania się nie unosi się w pełni i przesłania dziąsła.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz