Jak przyspieszyć porost włosów?

Jak przyspieszyć porost włosów?

Wiele kobiet marzy o pięknych i długich włosach. Jednak niewłaściwa dieta i codzienna stylizacja fryzury nie działają korzystnie na włosy i skórę głowy. W konsekwencji włosy wypadają, łamią się i stają się matowe. Problem dotyczy również mężczyzn. Sprawdź, jak prawidłowo zadbać o włosy.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Włosy do ramion, a nawet dłuższe

Po pierwsze musimy pamiętać, że wygląd naszych włosów to sprawa indywidualna. Wpływ mają tu przede wszystkim geny, dlatego niektórych włosy są naturalnie mocne i gęste, a inni muszą pogodzić się z małą objętością fryzury. Zwykle włos rośnie w tempie 1 cm na miesiąc, jednak są sposoby, by przyspieszyć ten wzrost do 1,5 cm, a nawet 2 cm, więc… co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Jak szybko zapuścić włosy?

Fryzjerzy przypominają, że na porost włosów ma wpływ nie tylko nasza dieta, ale także codzienna pielęgnacja. Zadbane włosy nie będą się łamać i kruszyć, więc warto postawić na dogłębne nawilżenie i odżywienie.

W drogeriach dostaniemy rozmaite odżywki – warto wybierać te na bazie olejów, a najlepszy szampon na porost włosów to ten z dodatkiem czarnej rzepy. W aptekach i sklepach zielarskich dostaniemy specjalne wcierki do włosów na bazie ziół, które wzmacniają cebulki włosów i wpływają na lepsze ukrwienie skóry głowy. Skuteczny może okazać się również masaż na porost włosów.

Profesjonalne kosmetyki to nie jedyne rozwiązanie, można skorzystać także z pielęgnacji naturalnej, czyli domowych zabiegów na włosy.

  • skrzyp polny, pokrzywa – na szybki porost włosów skuteczne jest picie naparu ziołowego lub robienie płukanek. Skrzyp lub pokrzywę należy przygotować według przepisu – garść ziół zalać wrzątkiem, odstawić na kwadrans i wystudzić. W aptekach dostaniemy także suplementy z dodatkiem tych ziół.
  • drożdże – to źródło aminokwasów, składników mineralnych i witamin z grupy B. Zalewamy ¼ kostki szklanką wrzątku, studzimy i codziennie pijemy. Ważne, by używać wrzącej wody, ponieważ drożdże mają zdolność do fermentacji z wytworzeniem dwutlenku węgla, dlatego źle przygotowane mogą powodować wzdęcia. Regularne picie napoju drożdżowego wzmocni nie tylko nasze zniszczone włosy, ale i paznokcie, a także poprawi odporność.
  • olejek rycynowy na włosy – do 3 żółtek dodajemy kilka łyżek olejku rycynowego. Maskę nakładamy raz w tygodniu na umyte włosy. Po nałożeniu możemy dodatkowo owinąć włosy ręcznikiem. Następnie płuczemy i myjemy włosy. Podobną maskę możemy wykonać na bazie wybranego oleju, np. oleju kokosowego.

Zapuszczanie włosów – wizyta u fryzjera

Przede wszystkim pamiętajmy o regularnym podcinaniu końcówek. Wiele osób zapomina o tym, tymczasem skracanie włosów u fryzjera na pewno pomoże w skutecznej regeneracji. Jeśli jednak dieta i codzienna pielęgnacja nie wystarczą i włosy nadal nie są wystarczająco długie, można spróbować skorzystać z profesjonalnych zabiegów w salonie fryzjerskim lub medycyny estetycznej. Innym rozwiązaniem jest przedłużanie włosów.

  • rekonstrukcja włosów – do tego zabiegu wykorzystywane są produkty oparte na składnikach aktywnych zawierających zestaw aminokwasów. Składniki aktywne odpowiadają naturalnemu budulcowi włosa, czyli keratynie. Włosy po zabiegu są odżywione i nie łamią się, co przyczynia się do lepszego wzrostu.
  • keratynowe prostowanie włosów – zabieg dedykowany włosom kręconym lub falującym. Wygładzenie włosów bardzo zniszczonych także wpływa na lepszą kondycję. Keratyna zostaje wprowadzona w głąb włosa, niweluje uszkodzenia i sprawia, że włosy odzyskują blask.
  • laserowa terapia wypadania włosów – laser stymuluje wzrost włosów dzięki zwiększeniu ukrwienia skóry głowy. Odrastające włosy stają się grubsze i zdrowsze. Laser pomaga także w leczeniu stanów zapalnych skóry głowy.
  • mezoterapia igłowa skóry głowy – jest to zabieg zagęszczania włosów, polega na ostrzykiwaniu skóry głowy za pomocą specjalnych preparatów pobudzających cebulki włosów.

Receptą na piękne włosy są właściwa dieta i odpowiednie dbanie o włosy, najlepiej oparte na profesjonalnych zabiegach oraz domowych sposobach. Należy pamiętać, że wypadanie włosów może być oznaką choroby lub schorzenia skóry, wtedy niezwłocznie trzeba udać się do lekarza.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz