Artykuł sponsorowany

Tatuaż – moda czy przeżytek?

Tatuaż – moda czy przeżytek?

W USA gwiazdy masowo usuwają tatuaże. Jedna ze znanych amerykańskich aktorek usunęła swój tatuaż z ramienia, gdyż, jak powiedziała, przeszkadzał jej w pracy. Najnowsze badania  wykazały, iż od 2011 roku liczba zabiegów laserowego usuwania tatuażu wzrosła o ponad 40 procent i nadal rośnie. Jak dokładnie wygląda tego typu operacja, czy jest ona bolesna i czy można ją wykonać w Polsce?

Konieczne usunięcie

Większość osób, które poddają się temu zabiegowi, jako powód podaje obawę przed utratą pracy, bądź przeszkodę w zdobyciu awansu. Inną przyczyną jest przemijająca moda na niektóre motywy graficzne na ciele. Nie tak trudno wyobrazić sobie entuzjazm i impuls, pod wpływem którego ktoś decyduje się na wykonanie tatuażu. Czasem nowe znajomości czy zmiany w życiu mogą zmienić tę decyzję w kłopot. – Usunięcie tatuażu jest zadaniem o wiele trudniejszym niż jego wykonanie. Taki zabieg bywa bolesny, kosztowny i wymaga nawet kilkunastu powtórzeń. Dzięki rozwojowi technologi powstał pierwszy i jak dotychczas jedyny na świecie aleksandrytowy laser pikosekundowy PicoSure – mówi dr Piotr Zawodny, właściciel Kliniki Zawodny Estetic. – To najszybszy i najbardziej zaawansowany laser na świecie do usuwania tatuaży, przebarwień, melasmy i blizn. Dzięki niemu możemy pomóc państwu w skutecznym i błyskawicznym usunięciu niechcianych tatuaży we wszystkich kolorach oraz nawracających przebarwień. Mniej boleśnie, bez szpecących blizn i znamion, które towarzyszyły wielu innym tradycyjnym metodom usuwania tego problemu – przekonuje specjalista.

Innowacyjne sposoby        

W PicoSure zastosowano nowatorską i unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Działanie tego urządzenia polega na tym, że bardzo krótkie impulsy (bilionowe części sekundy) energii powodują intensywne, fotomechaniczne uderzenie w pigment rozbijając go na malutkie cząsteczki, które z łatwością są metabolizowane przez komórki układu immunologicznego naszego organizmu. – Tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na przeprowadzanie zabiegów niezwykle szybkich, cechujących się ogromną skutecznością i skracających do absolutnego minimum czas rekonwalescencji pozabiegowej – mówi dr Piotr Zawodny. Dodatkową i niezaprzeczalną zaletą tego urządzenia jest to, iż jest to laser aleksandrytowy o długości fali, która absorbowana jest przez inne niedostępne dla pozostałych laserów kolory barwnika. Laser PicoSure jest milowym krokiem w medycynie estetycznej i jak uważają eksperci, zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo przed poparzeniami, komfort w trakcie zabiegu, spektakularne efekty i szybki powrót do formy.
Oceń artykuł (7)
1.9
Komentarze
Dodaj komentarz