Materiał Partnera

Zalety laserowego usuwania naczynek

Zalety laserowego usuwania naczynek

U wielu osób występuje skłonność naczynek krwionośnych do rozszerzania. Stają się one widoczne albo w postaci pajączków (gdy widocznych jest kilka naczynek), albo jako rumień, gdy jest ich więcej. Nieestetyczne zaczerwienienia i naczynka sprawiające wrażenie popękanych trudno jest przykryć, nie sposób też ich rozjaśnić preparatami kosmetycznymi. Można je jednak usunąć laserowo.

Rozszerzone naczynka krwionośne – problem trudny do usunięcia

Pajączki i rumień określa się jako popękane naczynka. W istocie jednak nie są one popękane, lecz rozszerzone, a przez to bardziej widoczne przez skórę. Mogą pojawiać się na twarzy, ale też np. nogach. O czynnikach sprzyjających pojawianiu się pajączków opowiada specjalistka z Centrum Estetyki Ciała:

Jest wiele powodów, dla których naczynka krwionośne słabną i stają się przeciążone, a w rezultacie się rozszerzają. Do tych powodów można zaliczyć: naturalne osłabienie naczyń krwionośnych wynikające z wieku, otyłość, zbyt mało ruchu, długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, siedzący tryb życia. Naczynka mogą uwidaczniać się u kobiet w ciąży, osób przechodzących zmiany hormonalne oraz takich, które są genetycznie obciążone, tzn. w rodzinie pojawiały się problemy żylne.

Rozszerzone naczynka można maskować, jednak na co dzień jest to uciążliwe. Szczególnie problematyczny jest rumień na twarzy, który trudno skorygować makijażem, a nie można go przykryć ubraniem. Ważnym elementem profilaktyki jest wzmacnianie naczyń krwionośnych przez zażywanie zwiększonych dawek rutyny. Nie usunie to jednak wyraźnych pajączków ani rumienia. Nie pomagają także kremy. Prawdziwie skuteczną metodą jest obkurczanie naczyń krwionośnych. Tu najnowocześniejszą metodą jest laserowe usuwanie naczynek.

Na czym polega laserowe usuwanie naczynek?

Widoczne naczynka krwionośne mogą być usuwane przy użyciu lasera. Metoda ta polega na skierowaniu wiązki o odpowiedniej długości fali w kierunku usuwanej zmiany. Energia przekazywana w postaci światła jest wchłaniana przez naczynie krwionośne, wskutek czego jego temperatura rośnie i dochodzi do obkurczenia, a potem zaniku żyłki. Laserowe usuwanie naczynek polega więc na selektywnym uszkadzaniu struktur: energia jest pochłaniana przez naczynie krwionośne, ale skóra pozostaje nienaruszona.

Laserowe usuwanie naczynek jest szybkie, praktycznie bezbolesne, wysoce skuteczne, a co najważniejsze – nieinwazyjne. Metody tej można używać zarówno w przypadku pajączków na udach, łydkach i innych częściach ciała, jak i do pozbywania się rumienia z twarzy. Usuwanie widocznych naczynek laserem można śmiało polecić osobom, które nie mogą się poczuć komfortowo z powodu intensywnych zaczerwienień nawet na bardzo wrażliwej twarzy.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz