Artykuł sponsorowany

Stacja paliw na własny użytek

Stacja paliw na własny użytek

Ministacja paliwowa to spełnienie marzeń wielu rolników oraz osób prowadzących większe firmy transportowe. Chociaż dla szarego zjadacza chleba wizja posiadania własnej stacji paliw może się wydawać ekstrawagancka, coraz częściej doceniają ją także prywatni inwestorzy. Wiele zależy tutaj od tego, jakie są nasze wymagania oraz odległość od najbliższej komercyjnej stacji paliw. Musimy mieć także odpowiednio dużo miejsca.

Kto najbardziej skorzysta z ministacji paliw?

Z ministacji paliw najczęściej korzystają duże gospodarstwa rolne – choć termin „stacja paliw” jest tutaj nieco na wyrost. Chodzi po prostu o własny zbiornik na paliwo wraz z dystrybutorem, co pozwoli na tankowanie wszystkich maszyn bez konieczności odwiedzania komercyjnej stacji. Zakup oleju napędowego po cenach hurtowych pozwala zaoszczędzić nawet kilka groszy na każdym litrze, więc inwestycja zwróci się bardzo szybko. Jest ona niemała, ale bardzo opłacalna, bo przy rosnących kosztach paliwa oszczędności musimy szukać w zasadzie wszędzie. Dodatkowo, kupując cały zbiornik paliwa na początku roku, najpóźniej w kwietniu możemy otrzymać zwrot części podatku akcyzowego, co stanowi istotną ulgę finansową. Ważne jest, by sprzęt niezbędny do stworzenia własnej infrastruktury paliwowej był przede wszystkim niezawodny, nowoczesny i zgodny z obowiązującymi normami oraz wymogami prawnymi. Musimy się w niego zaopatrzyć u renomowanego dostawcy zbiorników i dystrybutorów, takiego jak MiM Zbiorniki na olej napędowy.

Dodatkowe korzyści z dystrybucji paliwa na użytek własny

Na własnym dystrybutorze paliwa połączonym ze zbiornikiem zyskamy nie tylko finansowo. Znacząco zwiększy się komfort korzystania z wszelkich maszyn rolniczych, a tym samym wydajność pracy. Olej napędowy potrzebny jest zawsze, ale wypełniony zbiornik na paliwo przyda się głównie w okresie intensywnych prac polowych. Istotne jest właściwe dobranie pojemności zbiornika na paliwo, która musi być dostosowana do zużycia oleju napędowego w gospodarstwie. Najlepiej wziąć pod uwagę parametr rocznego zużycia, dzięki czemu zbiornik będziemy wypełniać tylko raz na dwanaście miesięcy. Drugą sprawą, którą musimy rozważyć, jest niewątpliwie wygoda użytkowania – nowoczesne dystrybutory wyposażone w długie węże oraz liczniki czy linie zalewowe w skrzyni mogą znacząco ją poprawić. Ostateczny wydatek, na który musimy się przygotować, zależy od wyposażenia ministacji – kwota może oscylować zarówno w okolicy sześciu tysięcy złotych, jak i osiemnastu.

Oceń artykuł (3)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz