Artykuł sponsorowany

Jak podłączyć się do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej? Poradnik

Jak podłączyć się do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej? Poradnik

Żeby przyłączyć się do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej trzeba spełnić pewne warunki. Jak wygląda cała procedura? Co trzeba zrobić, żeby przyłączyć się do sieci? Gdzie należy się zgłosić? I ile trwa przyłączenie nieruchomości do sieci? Odpowiedzi na wszystkie te pytania przedstawiamy w poniższym tekście. Warto się z nim zapoznać, zanim zabierzemy się za załatwianie spraw związanych z przyłączeniem domu do sieci.

Sporo spraw do załatwienia

Jeśli musimy doprowadzić do naszej działki sieć wody i kanalizacji, musimy też liczyć się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Trzeba także pamiętać, że przyłącze to zwykle duży wydatek. Będziemy musieli ponieść koszty budowy, a czasem nawet dołożyć się do budżetu rozbudowy sieci. Jeśli mowa o samych formalnościach związanych z przyłączaniem domu do sieci wodno-kanalizacyjnej, musimy przede wszystkim złożyć w urzędzie wniosek o wydanie warunków przyłączenia. We wniosku powinniśmy sprecyzować, jaki charakter ma mieć planowana zabudowa i jakie jest przewidywane zapotrzebowanie na wodę. W warunkach przyłączenia znajdziemy informację o tym, czy przyłączenie się do sieci jest możliwe oraz jakie ścieki będziemy mogli odprowadzać. Warto pamiętać, że na budowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych nie potrzebujemy specjalnej zgody – wystarczy, że zgłosimy to do urzędu.

Potrzebny projekt

Chociaż do budowy przyłącza nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, to konieczne będzie przygotowanie profesjonalnego projektu, z którego skorzysta firma wodno-kanalizacyjna. Budowa przyłącza odbywać się będzie w dwóch etapach – najpierw od sieci do studzienek na posesji, a następnie od studzienek do budynku. Warto skorzystać z usług firmy, która oferuje nowoczesne i sprawdzone rozwiązania wodno-kanalizacyjne.

Mamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie wodnym oraz inżynierii sanitarnej. Prowadzimy również sprzedaż systemów wodno-kanalizacyjnych, wśród których znajdują się: systemy PE, PVC oraz PP, armatura stalowa i żeliwna, a także żeliwo drogowe. Od dwóch dekad zajmujemy się zaopatrywaniem odlewników w niezbędny asortyment grafitowy, służący do odlewu metali kolorowych – mówi właściciel przedsiębiorstwa Kryza-Plast. Zakład wielobranżowy. H. Kamiński.

Wybudowanie przyłącza trwa zwykle około trzech miesięcy. Pamiętajmy, że nawet jeśli wybudujemy przyłącze wodociągowe na własny koszt, to zwykle jest ono przekazywane zakładowi wodno-kanalizacyjnemu, który odpowiada za jego prawidłową eksploatację. Jeśli chodzi natomiast o przyłącze kanalizacyjne, może ono pozostać naszą własnością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz