Artykuł sponsorowany

Elementy instalacji wodociągowych – jakość produktu ma znaczenie!

Elementy instalacji wodociągowych – jakość produktu ma znaczenie!

Bezsprzecznie jedną z najważniejszych funkcjonalności naszego domu i każdego innego budynku jest stały dostęp do wody. Aby budynek mógł być zaopatrzony w wodę zimną i ciepłą, należy przede wszystkim dokonać prawidłowego zaprojektowania całego systemu wodociągowego i podłączenia do dostawcy. Warto wiedzieć, że prawidłowa instalacja nie tylko wpływa na brak usterek i odpowiedni przepływ wody, ale również na jej jakość.

Instalacje wodociągowe dla domów

Jednym z najważniejszych etapów przy budowie domu są przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Warto wiedzieć, że te systemy powinny zostać w odpowiedni sposób zaplanowane tak, aby armatura zewnętrzna przebiegała w określonych miejscach uzbrojenia terenu – wytyczonych przez geodetę i architekta, a także dostawcę wody. Sama budowa instalacji wodociągowej musi przebiegać według ściśle określonego projektu i norm związanych z wymaganiami projektowymi – norma PN-92/B-01706. Przepisy prawne określają między innymi trasę i średnicę, a także jakość i materiał rur oraz wszelkich innych elementów, takich jak hydrofory, wodomierze i zawory. Bardzo ważne są także odpowiednie uszczelki, łączniki, śruby, kształtki i inne linie łączników (Gebo): trójniki nakrętne, korki z obrzeżem, kolanka, czy mufy. Istotne jest wykorzystanie odpowiednich produktów konstruujących instalacje wodociągowe – to jakość materiałów ma wpływ na klasę wody. Ważne są również prawidłowo dobrane urządzenia pomiaru: manometry, termometry i wodomierze.

Dystrybutor części armatury wodociągowej

Sama współpraca z architektem, geodetą i dostawcą wody nie wystarczy. W przypadku budowy domu ważne są konsultacje z odpowiednim dystrybutorem instalacji wodociągowych – to on pomoże Ci dobrać odpowiednie produkty. Wybieraj takie przedsiębiorstwa jak firma Chemik z Warszawy – o ugruntowanej pozycji i świadczące usługi sprzedażowe również instalacji i armatur przemysłowych. To właśnie taki dystrybutor będzie w stanie doradzić Ci nie tylko w sprawie instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, ale również grzewczej. Wśród asortymentu znajdziesz między innymi zawory bezpieczeństwa, zawory kulowe kołnierzowe i do spawania, grzejniki żeliwne, aluminiowe i łazienkowe, kolana, kołnierze, uchwyty, czy pręty, a także wymienniki, otuliny izolacyjne i odpowietrzniki. Warto również dowiedzieć się u architekta, czy Twoje instalacje będą wymagały zastosowania urządzeń nietypowych – jeśli tak, określ czy dany dystrybutor jest w stanie zamówić dla Ciebie konkretny produkt.

Instalacje przemysłowe

Nie tylko domy wymagają poprawnego i unormowanego zainstalowania wszystkich systemów, m.in. kanalizacji i wodociągu. Budynki użyteczności publicznej, a także prace budowy np. dróg, chodników itp. również wymagają wykorzystania tak zwanej armatury przemysłowej i różnych części do instalacji. Mowa tutaj o hydrantach, wężach czy skrzynkach ulicznych. Przy montażach instalacji wodociągowych przemysłowych i publicznych istotne znaczenie ma całkowity ruch wody, za który odpowiada ciśnienie w instalacji względem średnicy rur. Urbaniści ściśle współpracują z najlepszymi dystrybutorami armatury wodociągowej, ponieważ tylko najlepsze produkty są w stanie funkcjonować bez zarzutu przez długie lata.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz