Materiał Partnera

Niezwykle istotne elementy armatury przemysłowej

Niezwykle istotne elementy armatury przemysłowej

Systemy dystrybucji mediów, np. wody, wymagają odpowiednich komponentów do prawidłowego i bezawaryjnego działania. To elementy armatury przemysłowej, od których jakości zależy funkcjonowanie całego układu. W większości systemów stosowane są nowoczesne rozwiązania, dlatego armatura również musi być dopasowana do innowacyjnych technologii – jak się ją wykonuje i co dokładnie znajduje się w ofercie dobrych producentów?

Wysoka jakość

Armatura przemysłowa to szereg produktów narażonych na trudne warunki eksploatacji, dlatego muszą być wykonane w odpowiedni sposób. Nowoczesny proces produkcji obejmuje wytworzenie odlewów armatury, które następnie trafiają do certyfikowanych odlewni. Gotowymi półproduktami zajmują się z kolei firmy specjalizujące się w obróbce mechanicznej, dzięki czemu elementy armatury przemysłowej są idealnie dopasowane i wykonanie niezwykle precyzyjnie. Komponenty muszą być też pokryte właściwą powłoką, która będzie gwarantowała długotrwałą jakość na odpowiednio wysokim poziomie. Na produkty firmy T.I.S. Polska Sp. z o.o stanowiące np. elementy armatury wodociągowej nakładana jest specjalistyczna, wytrzymała powłoka epoksydowa o grubości minimalnej 250 mikrometrów. Renomowani producenci armatury przemysłowej produkują jej poszczególne elementy we własnych, nowoczesnych fabrykach, w których też następuje montaż komponentów. W przypadku zaworów konieczne jest również przeprowadzenie specjalistycznych testów, dzięki którym można wyeliminować ewentualne nieprawidłowości powstałe w procesie produkcji. Jakie jednak dokładnie elementy armatury przemysłowej są dostępne w ofercie dobrych producentów?

Kompleksowa oferta

Systemy dystrybucji mediów są niezwykle istotne dla właściwego funkcjonowania m.in. zakładów przemysłowych. Ważne jest więc dopasowanie odpowiednich komponentów armatury, do których zaliczają się zawory i łączniki żeliwne lub plastikowe. W ofercie renomowanych producentów znajdują się także przepustnice kołnierzowe oraz międzykołnierzowe. W sieciach i instalacjach przeznaczonych do przesyłu wody czy innych, nieagresywnych płynów, stosuje się również zasuwy kołnierzowe miękkouszczelnione. W zależności od zastosowanych rozwiązań elementy te mogą być długie lub krótkie. Warto zadbać także o możliwość łatwej regulacji przepływu wody w rurociągu – w przypadku wysokiej jakości zaworów iglicowych odbywa się to za pomocą osiowych ruchów tłoka poruszanego przez mechanizm korbowy. Wstawki montażowe z kolei uproszczą proces montażu bądź demontażu armatury kołnierzowej. Tego typu produkty sprawdzają się m.in. w pompowniach czy stacjach uzdatniania wody, a także w oczyszczalniach ścieków. Kompleksowa oferta producentów armatury przemysłowej to zatem wiele pozycji – warto zadbać o to, by były one wykonane w odpowiedni sposób, gwarantujący najwyższą jakość.

Opracowanie:
Duchnice, Ożarowska 30d
tel. 22 483 56 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz