Artykuł sponsorowany

Jak wybrać właściwą szkołę dla dziecka? Poznaj ofertę edukacyjną XXV Społecznego Liceum Ogólnokształcącego

Jak wybrać właściwą szkołę dla dziecka? Poznaj ofertę edukacyjną XXV Społecznego Liceum Ogólnokształcącego

Rodzice często stają przed niełatwym zadaniem pomocy swoim pociechom w wyborze właściwej szkoły. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników – renomę placówki, możliwości, jakie oferuje, warunki do rozwoju i kształcenia, ale też bardziej przyziemne, takie jak standard budynku i wyposażenia. Czym jeszcze powinniśmy się kierować i jakie rozwiązanie dla dziecka będzie najlepsze?

Świetna atmosfera

Od tego, czy uczeń będzie się dobrze czuł w szkole, zależy w dużej mierze jego chęć uczęszczania na zajęcia, motywacja do nauki oraz osiąganie jak najlepszych wyników. Spory wpływ na to ma kadra pedagogiczna. Nauczyciele muszą być wyrozumiałymi, ciepłymi i pomocnymi osobami, które ponadto pełnią też szereg innych ról, związanych ze swoim zawodem: występują jako autorytet, nierzadko też pomagają niczym wykwalifikowany psycholog. Ponadto muszą przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę w sposób najbardziej przystępny oraz atrakcyjny, by zachęcić swoich podopiecznych. Dzięki miłej atmosferze i przychylności nauczycieli uczniowie będą chętnie uczęszczali nawet na dodatkowe zajęcia, które poszerzą ich horyzonty i wpłyną pozytywnie na rozwijanie zainteresowań czy odkrywanie nowych pasji. Placówką posiadającą odpowiednią kadrę z pewnością jest XXV Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Warszawy. To świetne miejsce do rozwoju dziecka, przygotowujące go w najlepszy możliwy sposób do dorosłego życia. Istotne jest też przekazanie wiedzy w odpowiedniej ilości, by uczniowie bez problemu mogli zdać egzamin dojrzałości i wybrać się na interesujące ich studia na wyższej uczelni.

Wysoki poziom nauczania

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 25 im. Marzenny Okońskiej zapewnia swoim uczniom bardzo wysoki poziom nauczania. Świadczą o tym wyniki egzaminu maturalnego oraz liczne sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych. Gwarantuje to świetnie wykształcona i stale doskonaląca się kadra składająca się w zdecydowanej większości z nauczycieli dyplomowanych i mianowanych.

Zwieńczeniem okresu nauki w szkole ponadgimnazjalnej jest egzamin maturalny. Jego wyniki w sposób istotny warunkują możliwość wyboru pożądanych kierunków studiów na najlepszych uczelniach wyższych. Liceum Społeczne umożliwia uczniom osiągnięcie sukcesu w tym zakresie poprzez zajęcia z najlepszą kadrą dydaktyczną w mieście. Wykładowcy przedmiotów rozszerzonych to nauczyciele dyplomowani będący od wielu lat weryfikatorami i egzaminatorami egzaminu dojrzałości. Wyboru przedmiotów rozszerzonych (może być ich więcej niż 2) uczniowie mogą dokonać już po I semestrze w kl. I liceum. Zajęcia w zakresie rozszerzonym prowadzone są z biologii, chemii, fizyki, matematyki (przedmiotów istotnych dla przyszłych studentów medycyny i kierunków politechnicznych), a także z historii, wos-u, geografii, języka polskiego i języków obcych. Lekcje odbywają się w małych grupach (od 2 do 8 osób), co niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze, każdy uczeń otrzymuje większą ilość uwagi od nauczyciela, co pomaga w zrozumieniu materiału. Po drugie, łatwiej jest nawiązać relację z innymi uczestnikami grupy, co sprzyja wymianie poglądów i integracji. Po trzecie, uczniowie mają możliwość częstszego wyrażania swoich opinii i zadawania pytań, co sprawia, że lekcje są bardziej interaktywne i angażujące.

Dodatkowe zajęcia kluczem do rozwoju

Niezwykle ważnym aspektem w zawodzie nauczyciela jest powołanie do jego wykonywania. Wykładowca pobudzający swoich słuchaczy do myślenia, zaciekawia ich poprzez unikalne podejście do tematu oraz jego wyjątkowe, autorskie opracowanie. Rozmaite niuanse decydują o tym, że uczeń uznaje przedmiot za warty uwagi, nauczyciel ma więc niewątpliwie trudne zadanie, przekonując go do zajęć, które prowadzi. Szczególną rolę odgrywają również zajęcia dodatkowe. Efektowne eksperymenty chemiczne i fizyczne rozbudzające ciekawość, kółka literackie rozwijające pasję do czytania książek i pisania autorskich dzieł, rozmaite zajęcia sportowe, które pozwolą realizować też zainteresowania w tym zakresie – wszystkie muszą być prowadzone z zaangażowaniem i w przyjaznej atmosferze. Tylko w ten sposób nauczyciele będą w stanie zachęcić uczniów do zostawania po lekcjach w celu rozwoju umiejętności czy wiedzy. Warto zatem zapoznać się dokładnie z ofertą konkretnej szkoły i poznać placówkę podczas organizowanych drzwi otwartych. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić najlepszą edukację naszym dzieciom i połączyć ją z realizowaniem ich pasji.

Opracowanie:
Warszawa, al. Solidarności 101d
tel. 22 654 45 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać