Materiał Partnera

Dobre liceum ogólnokształcące drzwiami do międzynarodowej kariery i ciekawej pracy!

Dobre liceum ogólnokształcące drzwiami do międzynarodowej kariery i ciekawej pracy!

Kształcenie w szkole średniej ma olbrzymi wpływ na całe życie człowieka. To bowiem wtedy wchodzi się w dorosłość i podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące ścieżki kariery. Istotne przy tym jest to, aby dokonywać tego świadomie, pod okiem dobrych specjalistów. Tu zatem dla wszystkich absolwentów gimnazjów (obecnie szkoły podstawowe wyższych roczników) przedstawiamy wskazówkę dotyczącą wyboru niepublicznych szkół ogólnokształcących, które słyną z innowacyjnych programów nauczania.

Innowacyjne programy nauczanie

Najlepsze licea ogólnokształcące stawiają zarówno na naukę teoretyczną, jak i praktyczną. Programy nauczania dostosowywane są zaś do możliwości uczniów, a także wymagań MEN. Nie znaczy to jednak tego, że nie są modyfikowane. Wielokrotnie rozszerzane są o zajęcia praktyczne, prowadzone pod okiem specjalistów branż powiązanych z danym przedmiotem. Na lekcje historii zapraszani są np. pracownicy archiwów IPN, na matematykę inżynierowie budownictwa, na polski literaturoznawcy, a na biologię i chemię laboranci oraz badacze naukowi. To oni uatrakcyjniają tradycyjne modele kształcenia, które w renomowanych szkołach, również odbiegają od ogólnokrajowych, bądź co bądź zaniżonych standardów. Często w liceach prywatnych praca odbywa się na podstawie lepiej przygotowanych podręczników, w sposób interaktywny, a także przy lepszym zarządzaniu logistycznym, które tak ignorowane jest niestety przez dyrekcje publicznych ośrodków edukacyjnych.

Rozwój indywidualnych predyspozycji

Największą zaletą niepublicznych liceów ogólnokształcących, które są bardziej renomowane od tych publicznych, co potwierdzają liczne statystyki np. zdawalności matur – nawet na poziomie rozszerzonym – jest indywidualne wsparcie kadry dydaktycznej dla każdego ucznia. To właśnie na etapie kształcenia średniego, ważne jest doradztwo personalne, które obejmuje pomoc w doborze dodatkowych przedmiotów na egzamin dojrzałości, wspólne poszukiwanie pasji i zainteresowań, czy też wydobywania unikalnych zdolność młodego człowieka. W dobrych szkołach uczniowie odkrywają swoje pasje do sportu, literatury, sztuki, architektury nowoczesnej, psychologii, języków obcych, prawa itd. W swoich życiowych planach nie są pozostawieni sami – jeśli młodzież planuje np. podjąć studia na prestiżowej uczelni w Londynie (np. UCL), Paryżu (Sorbona), czy w Niemczech (m.in. Heidelberg University i Humboldt University of Berlin), uzyska od swoich wychowawców pomoc w osiągnięciu marzenia! Tak jest w przypadku innowacyjnych metod dydaktycznych 25 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, którego nauczyciele wiedzą, jak ważne jest kreowanie własnej kariery już od najwcześniejszych lat szkolnych. 

Opracowanie:
Warszawa, al. Solidarności 101d
tel. 22 654 45 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz