Artykuł sponsorowany

Dlaczego lodówka nie działa? Jak ją naprawić? Poradnik

Dlaczego lodówka nie działa? Jak ją naprawić? Poradnik

Lodówka to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Dzięki niej nie musimy martwić się, że jedzenie za szybko się popsuje. Zakup nowoczesnej lodówki, wyposażonej w wiele dodatkowych funkcji, to spory wydatek.  Dlatego powinniśmy bacznie obserwować nasz sprzęt, by w razie awarii móc szybko reagować. Co najczęściej powoduje awarie lodówki? Jak ją przed nimi zabezpieczyć? Oto kilka cennych porad.

Skąd się biorą usterki?

Lodówka to jedno z najbardziej funkcjonalnych urządzeń w naszym domu. Dzięki niej możemy przechowywać jedzenie dłużej, nie martwiąc się, że straci świeżość. Wydaje się to oczywiste, ale aż strach pomyśleć, co by było, gdyby nasza lodówka nagle się zepsuła. W końcu na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo to urządzenie ułatwia nam życie. Jeśli jednak sobie to uświadomimy, zrobimy wszystko, by zapobiec awarii. Tak naprawdę, by jak najdłużej utrzymać lodówkę w dobrej kondycji, wystarczy używać jej z głową. Za usterki najczęściej odpowiadają po prostu błędy użytkowników lodówki. Najpoważniejszym błędem jest wkładanie do lodówki gorących potraw. Istotne jest też ustawienie lodówki w odpowiednim miejscu – nie może znajdować się blisko źródeł ciepła – kaloryfera, kuchenki gazowej czy promieni słonecznych. Ważne jest także, by lodówka była dobrze wypoziomowana – to kluczowe dla jej właściwej pracy. Dlatego ustawienie lodówki powinniśmy zaplanować już na etapie urządzania kuchni.

To może być awaria!

Jednym z problemów, jakie może nam sprawić lodówka, jest za wysoka temperatura w komorze chłodziarki. Jeśli temperatura znacznie przekracza tę, która ustawiliśmy, mogło dojść do uszkodzenia regulatora. Zwykle jednak wyjaśnienie problemu jest znacznie łatwiejsze – lodówka stoi za blisko źródła ciepła. Jeśli ustawiliśmy ją tuż obok piekarnika, nie dziwmy się, że odmawia nam posłuszeństwa. Sygnałem świadczącym o uszkodzeniu lodówki mogą też być wydobywające się z niej dziwne dźwięki. Lodówka od czasu do czasu musi wydawać pewne dźwięki – to efekt pracy termostatu. Jeśli jednak te odgłosy nagle się zmieniają, może to oznaczać, że w środku urządzenia cos się zepsuło. Jeśli mimo dobrego wypoziomowania lodówka wciąż wydaje dziwny hałas, lepiej wezwijmy na pomoc fachowca – naprawą naszego urządzenia zajmie się Michał Woźniak Serwis AGD. Dowodem na awarię może być też woda gromadząca się na dnie lodówki – jeśli przeczyszczanie otworu do jej odprowadzania nie wystarczy, lepiej, by na lodówkę zerknął specjalista. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz