Artykuł sponsorowany

Montaż instalacji elektrycznych w domu – dwa etapy

Montaż instalacji elektrycznych w domu – dwa etapy

Przy budowie domu jednorodzinnego bardzo ważny jest odpowiedni montaż wszystkich instalacji. Ich przebieg zewnętrzny określa architekt wraz z geodetą – dokonują tak zwanego uzbrojenia terenu. Podobne zadanie mają firmy z branży elektrycznej. To one zajmują się montażem instalacji elektrycznych w domu. Warto pamiętać – zwłaszcza przy dużych remontach – że każdą instalację da się wymienić i poprawić tak, aby działała według najnowocześniejszych norm jakości i komfortu.

Etap pierwszy – montaż instalacji

Pierwszym etapem jest odpowiednie zaprojektowanie całego systemu instalacyjnego tak, aby był funkcjonalny i co bardzo ważne – bezpieczny! Najczęściej wykorzystuje się płaskie przewody, które wycięte są w kanalikach w tynku. Samo ułożenie instalacji elektrycznej ma ogromne znaczenie. Wszystkie przewody powinny być umieszczone w odpowiednich odległościach od krawędzi ścian oraz okien, i co bardzo ważne, muszą być zawsze prowadzone pionowo lub poziomo – instalacje nie mogą przebiegać pod skosem. Jeśli chodzi o cały układ instalacji elektrycznej, najlepsze firmy z branży usług elektrycznych takie jak Elmar Usługi Elektryczne wybiorą solidny układ pierścieniowy. Charakteryzuje się on zamkniętym obwodem instalacyjnym – przewody zasilające wędrują od gniazdka do gniazdka. Szczególną uwagę należy zwrócić przy podłączaniu instalacji elektrycznych do kuchni i łazienki – tam, gdzie możemy mieć kontakt z metalem i wodą. Jeśli chcesz zachować pełne bezpieczeństwo, solidność wykonania i trwałość, bezsprzecznie skorzystaj z usług profesjonalistów związanych z montażem instalacji elektrycznych. Warto pamiętać, że najlepsze firmy obsługują również klientów chcących dokonać remontu – wymiany instalacji elektrycznej, czy też dokonania pomiarów elektrycznych, w celu sprawdzenia wydajność systemu. Remonty instalacji elektrycznych pozwalają nawet na przeniesienie liczników, a także montaż nowej skrzynki rozdzielczej.

Etap drugi – montaż osprzętu

Kiedy cala instalacja elektryczna zostanie w odpowiedni sposób skonstruowana, można przejść do drugiego etapu – montażu osprzętu elektrycznego. Najlepsi elektrycy dokładnie przeanalizują właściwości techniczne wybranego osprzętu – lamp, gniazd, wyłączników, skrzynek z bezpiecznikami czy oświetlenia LED. Warto wiedzieć, że montaż osprzętu to wymagająca precyzji manualnej czynność i wykonuje się ją tylko po wyłączeniu całej instalacji z dopływu prądu. Nowoczesna technologia pozwala na szybszy proces instalatorski. Pomaga w tym odpowiednia budowa artykułów eklektycznych – przymiary, łączniki, samopowrotne pazurki, które pozwalają na szybkie montowanie instalacji, kabli czy puszek z przewodami. Jeśli chodzi o etap drugi, bardzo ważne jest prawidłowe podłączenie sprzętów AGD (pralek, kuchenek, centralnego systemu odkurzającego), a także montaż domofonów oraz instalowanie automatyki bram.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz