Artykuł sponsorowany

Kiedy konieczne jest czyszczenie kanalizacji?

Kiedy konieczne jest czyszczenie kanalizacji?

Zbierające się miesiącami osady i niepożądane zatory mogą doprowadzić do poważnej awarii kanalizacji. Jeśli dostrzegamy, że instalacja nie działa tak, jak powinna, koniecznie dzwońmy po hydraulika i zlećmy jej czyszczenie.

To trzeba udrożnić!

Osady gromadzą się zarówno w kanalizacji sanitarnej, jak i kanalizacji deszczowej. Zanieczyszczenia uniemożliwiają właściwą pracę instalacji. Najczęściej znajdują się w odcinkach rurowych, studzienkach, pionach i odpływach kanalizacyjnych. Żeby instalacja działała sprawnie, konieczne jest jej czyszczenie. Niezbędny jest do tego profesjonalny sprzęt. Żeby unikać problemów z kanalizacją, czyszczenie powinno być wykonywane regularnie.

Poważne konsekwencje

Zapchana, niedrożna instalacja kanalizacyjna może powodować szereg różnych problemów. Nie wykonując regularnego czyszczenia, narażamy się na nadmierne odkładanie się osadów i tłuszczów wewnątrz rur. Zmniejszenie drożności rur może być powodem niewłaściwego spływu ścieków. To natomiast może doprowadzić do cofania się ścieków znajdujących się w syfonach, niszczenia rur i wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Uniknąć tych przykrych konsekwencji możemy tylko, jeśli będziemy pamiętać o regularnym wzywaniu hydraulika.

Czyszczenie ciśnieniowe

Profesjonalne firmy hydrauliczne do czyszczenia kanalizacji wykorzystują metody ciśnieniowe. Polega to na wprowadzeniu do instalacji specjalnego węża o podwyższonej wytrzymałości. Na końcu węża znajduje się dysza, przy pomocy której usuwany jest zator i zabrudzenia. Urządzenie, które zamontowane jest na samochodzie pogotowia kanalizacyjnego, pompuje wodę na koniec węża. Stamtąd wydobywa się ona pod bardzo wysokim ciśnieniem, dzięki czemu skutecznie czyści rury. Do czyszczenia i udrażniania kanalizacji potrzebny jest sprzęt, którym dysponuje firma FH Hydro Seb. Czyszczenie, udrażnianie, inspekcja kanalizacji, taki jak pojazdy WUKO, mniejsze i większe, do różnych rodzajów kanalizacji. Udrażnianie rur – kiedy instalacja jest całkowicie zapchana – jest bardziej skomplikowane niż zwykłe czyszczenie. Stosuje się to tego różne metody. Metoda ciśnieniowa pozwala usunąć zator przy pomocy odpowiedniego ciśnienia, jednak można ją stosować tylko na zewnątrz budynku. Jeśli nie ma takiej możliwości, udrażnianie odbywa się przy pomocy urządzeń elektrycznych – zator jest usuwany specjalnymi spiralami, wprowadzanymi do rur. Stosowana jest też metoda mechaniczna, do której wykorzystuje się pompki ssąco-tłoczące. O tym, którą metodę wybrać, najlepiej będzie wiedział dobry hydraulik.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz