Artykuł sponsorowany

Budowa nagrzewnic do paliw stałych

Budowa nagrzewnic do paliw stałych

Nagrzewnice na paliwa stałe służą przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń o bardzo dużym metrażu, takich jak hale produkcyjne, warsztaty samochodowe, garaże czy budynki użyteczności rolniczej. Z ich pomocą można również ogrzać dom jednorodzinny, który posiada system rozprowadzania ciepła. Specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka informacji  na temat ich budowy.

Budowa i działanie nagrzewnic

Nagrzewnice na paliwa stałe są chętnie wybierane przez tych, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach. Wytwarzają one ciepło poprzez konfuzor (górny wylot powietrza) lub system kanałów nawiewnych i odprowadzają je bezpośrednio do pomieszczenia. Pracę nagrzewnic kontroluje termostat wymiennika cieplnego, a dym i gazy uwalniające się w czasie spalania odprowadzane są przez przewód kominowy.

-Kiedy komora wymiennika osiągnie odpowiednią temperaturę, następuje automatyczne załączenie się wentylatora osiowego lub promieniowego. Ciepło rozprowadzane jest szybko i równomiernie, co jest zasługą wytwarzanego przez wentylatory i panel wydmuchu ciśnienia statycznego tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę EKOGREŃ

Warto wiedzieć, że nagrzewnice posiadają kołnierz, do którego można przymocować metalowy komin. Ma to na celu umożliwienie odprowadzania produktów spalania na zewnątrz. Kominy do nagrzewnic, zgodnie z europejskimi standardami, wykonuje się ze stali węglowej.

Innym elementem, który stanowi uzupełnienie nagrzewnicy jest wentylator osiowy o niskiej emisji hałasu oraz dużym przepływie powietrza.

Dobre strony

Tego typu nagrzewnice mają wiele zalet. Przede wszystkim, charakteryzują się wysoką sprawnością grzewczą i wysoką wydajnością (w krótkim czasie po uruchomieniu). Ponadto, pracują cicho i nie wymagają montażu centralnego ogrzewania, a dzięki wielopaliwowemu palnikowi mogą spalać paliwa ogólnodostępne na polskim rynku. Wszystko to sprawia, że popularność nagrzewnic rośnie.

Zastosowanie nagrzewnic

Nagrzewnice do paliw stałych wykorzystywane są w różnych dziedzinach, w tym w przemyśle, w sektorze motoryzacyjnym oraz rolnictwie. Służą do ogrzewania i zabezpieczania przed mrozem:

  • hal produkcyjnych,
  • magazynów,
  • hangarów,
  • warsztatów samochodowych,
  • budynków w gospodarstwach rolnych.
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz