Materiał Partnera

Zimowe morze – czyli Bałtyk poza sezonem

Zimowe morze – czyli Bałtyk poza sezonem

Morze kojarzy Wam się z wakacjami, słońcem, plażowaniem i pyszną rybką jedzoną w przybrzeżnych barach? A gdybyśmy tak odsłonili przed Wami tę drugą – nieco chłodniejszą, ale równie atrakcyjną – stronę Bałtyku i namówili na urlop poza sezonem? Zanim spakujecie walizki, dowiedzcie się, dlaczego warto udać się nad morze zimą.

Jod na wagę złota

Jod, brom, magnez, wapń – morski aerozol, który wdychamy, będąc na plaży, pełen jest cennych dla naszego organizmu składników. Zwłaszcza jod pełni w nim bardzo ważną funkcję – jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów, m.in. mózgu, serca i nerek. Morska bryza pozytywnie wpływa także na odporność, choroby dróg oddechowych, osteoporozę czy reumatyzm. A dlaczego warto wybrać się nad Bałtyk zimą? Bo właśnie wtedy stężenie jodu w powietrzu jest najwyższe – zwłaszcza po sztormie. I pamiętaj – im bliżej morza, tym lepiej. Dlatego też wybierając pensjonat lub hotel, zwróć uwagę na jego położenie. Polecamy Dom Gościnny Koral w Mielnie, który znajduje się jedynie 70 m od piaszczystej plaży. Tak bliska odległość zachęci Was do zdrowych spacerów wzdłuż linii brzegowej morza.

Turyści? Nie widziałem!

Sezon turystyczny  już dawno za nami. Nie ma długich kolejek po gofry, zatłoczonych ulic i mnóstwa parawanów na plażach, przez które trudno się przecisnąć. Są za to: błogi spokój, niższe ceny i więcej wolnych terminów w hotelach. Zima nie jest popularną porą na urlop nad morzem. Skorzystajcie z tego! Jeśli chcecie odpocząć od zgiełku miasta i zapomnieć o całym świecie – Bałtyk powita Was z otwartymi ramionami. Może to być krótki, weekendowy wypad lub dłuższy rodzinny  urlop w ferie. Koniecznie zarezerwujcie nocleg z wyprzedzeniem.

Aż zapiera dech w piersiach…

I wcale nie dlatego, że zimą temperatura powierza nad morzem znacznie spada… Jeśli choć raz byliście nad Bałtykiem zimową porą, wiecie, że widoki są po prostu bajecznie piękne! Zwłaszcza w Mielnie – mieście położonym miedzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Jamno. Wyobraźcie sobie tylko puste plaże, dzikie wydmy i bór sosnowy otulony białym puchem. Ciekawe trasy spacerowo-krajoznawcze zachęcają do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – bez względu na to, czy będziecie na rodzinnym wyjeździe czy romantycznym urlopie we dwoje. Zachęciliśmy Was? Zanim jednak zaczniecie pakować walizki, zarezerwujcie przytulny pokój w całorocznym Domu Gościnnym, w którym będziecie mogli odpocząć i ogrzać się po dniu spędzonym nad morzem. Miłego wypoczynku!

Opracowanie:
Mielno, Bałtycka 10
tel. 94 318 97 16
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz