Materiał Partnera

Zespół czy DJ – jaką oprawę muzyczną wesela wybrać?

Zespół czy DJ – jaką oprawę muzyczną wesela wybrać?

Ślub i wesele mają być najpiękniejszym dniem w życiu małżonków. Aby tak się stało, każdy aspekt ich organizacji musi być dobrze przemyślany. Suknia i garnitur, kwiaty, dekoracje, menu muzyka – wszystko składa się na to niezwykłe przeżycie. Celebracja nowej drogi życia ma dać nam niezapomniane wspomnienia, do których wracać będziemy z uśmiechem nawet kilkadziesiąt lat później.

Ruszamy w taniec

Miarą tego, czy wesele było udane, jest poziom zadowolenia gości. Organizacja wesela musi zatem objąć także, a może przede wszystkim oprawę muzyczną. Zająć się tym dla nas może MW Sound, firma zapewniająca nagłośnienie i oświetlenie imprez.

Dlaczego jest ona taka ważna? To ona nadaje ton weselu. Od umiejętności muzyka zależy, czy goście będą chętnie ruszali do tańca, brali udział w różnych grach.

W zakresie oprawy muzycznej wesela do wyboru mamy dwie opcje – zespół muzyczny lub DJ-a. Obie są równie popularne i różnią się jedynie nieznacznie. Zespół to rozwiązanie nieco bardziej tradycyjne, ciągle silnie kojarzone z imprezami okolicznościowymi, szczególnie w gronie rodziny. DJ jako wodzirej wesel zyskał na popularności w ostatnich latach.

Nie jest jednak powiedziane, że zespół i DJ muszą być łączone z konkretnym rodzajem granej muzyki. W obu przypadkach powinniśmy omówić kwestię tego, czego oczekujemy od muzyki na naszym weselu i wybrać tego, kto jest w stanie zapewnić nam to, czego oczekujemy. Czy mają to być utwory bliższe muzyce biesiadnej, czy wolimy coś z muzyki popularnej? Nieco bardziej ekstrawaganckim, ale też eleganckim, rozwiązaniem będzie muzyka klasyczna. Nim jednak się na to zdecydujemy, zastanówmy się, kto znajduje się na liście gości i czy weselnicy będą się dobrze bawili.

Dobra oprawa muzyczna to nie tylko wybór właściwego repertuaru i odpowiedzialnej za niego osoby lub osób. To także kwestie techniczne – sprawny sprzęt, działające mikrofony. Dopilnujmy, aby tego nie pominąć w organizacyjnym chaosie, bo jeśli nagłośnienie nie będzie działać, nawet najbardziej przebojowy DJ nic nie wskóra. Równie ważne jest oświetlenie, które pomoże zbudować odpowiedni nastrój.

Zadbać o gości

Sposobem na to, by zachęcić gości do zabawy, jest właściwe rozmieszczenie ich przy stole. Poświęćmy więc odpowiednio dużo czasu na przestudiowanie listy weselników i zaplanowanie, gdzie powinni siedzieć, by czuć się swobodnie. Oczywiste jest, że rozmieszczamy gości według wieku, jednak istotne będzie, kto siedzi obok kogo. Czasem nawet osoby w podobnym wieku mogą mieć niewiele wspólnego, przez co sytuacja może być nieco niezręczna. Jeśli jednak dobrze znamy naszych gości, możemy przewidzieć, z kim będą dobrze się bawić.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz