Materiał Partnera

Zastosowanie wody jonizowanej w sprzątaniu

Zastosowanie wody jonizowanej w sprzątaniu

W swoich domach na każdym kroku używamy chemii. Widać to szczególnie dobrze podczas porządków. Mamy inny środek do mycia naczyń, inny do usuwania kamienia, inny do czyszczenia zmywarki, inny do szorowania kuchenki, inny do zlewu, jeszcze inne do szyb i luster, wanny, muszli klozetowej, do podłóg drewnianych, do płytek… Wyobraź sobie, że te liczne specyfiki można zastąpić… wodą!

Co to jest woda jonizowana?

Konkretnie chodzi tu o wodę jonizowaną. Można ją uzyskać dzięki urządzeniu, jakim jest jonizator wody. Nadaje się do używania w warunkach domowych. W jonizatorze woda z kranu poddawana jest elektrolizie. Oznacza to, że obecne w wodzie związki kwasowe i zasadowe są wydzielane, a następnie już pod kontrolą dozowane do czystej wody, tak aby nadać jej pożądany odczyn. W zależności od tego, jakie jest pH wody, zyskuje ona różne właściwości. Można jej używać do picia i przygotowywania potraw, ale też wykorzystywać jako środek czyszczący.

Jak woda jonizowana ułatwia sprzątanie?

Jak już zostało wspomniane wyżej, w zależności od pH wody zmianie ulegają jej właściwości. Do picia i gotowania używamy wody o pH neutralnym (wartość około 7). Nie oznacza to jednak, że woda o odczynie kwasowym lub zasadowym jest bezużyteczna! Wręcz przeciwnie – może z powodzeniem zastępować domową chemię.

Jonizator generuje aż pięć rodzajów wody – mocno kwasową, średnio kwasową, neutralną, średnio zasadową i mocno zasadową. Oto jak można użyć poszczególnych jej typów w codziennych porządkach.

Woda silnie kwasowa wykazuje działanie bakteriobójcze. Rozpuszcza pestycydy i usuwa brud z produktów spożywczych. Dzięki temu sprawdzi się idealnie podczas mycia owoców i warzyw, a także dezynfekcji rąk.

Woda średnio kwasowa nadaje miękkość praniu oraz przywraca blask powierzchniom połyskliwym, takim jak lustra i szyby. Ponadto stanowi naturalny kosmetyk – delikatnie ściąga i tonizuje cerę oraz domyka łuski włosów, nadając im miękkości i sprawiając, że lśnią zdrowiem.

Woda silnie zasadowa jest doskonała do czyszczenia naczyń, desek i blatów oraz wszystkiego, co ma kontakt z żywnością, a także do mycia samych produktów.

Zaciekawiony? Więcej informacji o zastosowaniach wody jonizowanej znajdziesz na blogu poświęconym tej tematyce: www.blog.jonizatorywody.pl. Czysty dom bez chemii jest możliwy!

Oceń artykuł (3)
4.3
Komentarze
Dodaj komentarz