Materiał Partnera

Prace przygotowawcze w projektowaniu wnętrz

Prace przygotowawcze w projektowaniu wnętrz

Coraz więcej Polaków przy aranżacji swoich domów i mieszkań korzysta z profesjonalnych usług projektantów wnętrz, którzy posiadają wiedzę z zakresu dekoratorstwa, materiałoznawstwa, architektury oraz sztuki. Są oni w stanie przygotować niepowtarzalne projekty, które jeszcze lepiej prezentują się po ich realizacji. Dowiedz się, jak wygląda współpraca z pracowniami projektowymi wnętrz.

Rozpoznanie oczekiwań klienta

Pierwszym najważniejszym zadaniem pracowni projektowej jest rozmowa z klientem. Najlepsi specjaliści od architektury doskonale wiedzą, w jaki sposób pozyskać odpowiednie informacje. Przedstawiają oni swoje liczne realizacje i pomysły, a także przykłady aranżacji wnętrz z różnych źródeł – katalogi branżowe, książki specjalistyczne, blogi internetowe. Dzięki temu wraz z klientem określają styl wnętrza, jaki klient chciałby uzyskać oraz, co jest bardzo ważne, ustalają z nim wstępny budżet. Oczywiście kwestie finansowe są omawiane dopiero po przeprowadzeniu wizji lokalnej oraz skrupulatnej analizie każdego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu – inwentaryzacja jest podstawową częścią konceptu projektowego. Jeśli jesteś zainteresowany urządzeniem swoich czterech ścian w niebanalny sposób, skorzystaj z usług projektowych firmy Projektpodklucz. Tego typu podmioty zwracają uwagę na wszystkie ważne aspekty domu czy mieszkania oraz przebywania w nim – od poziomu nasłonecznienia, przez kwestie zdrowotne (np. alergia na kurz czy dany materiał wykończeniowy), po nawet najmniejsze elementy funkcjonalne, takie jak sposób otwierania szafek.

Wizualizacja wnętrz

Po nawiązaniu relacji z klientem oraz po dokonaniu wizji lokalnej pracownia aranżacji wnętrz na podstawie dokumentacji architektonicznej oraz fotograficznej przygotowuje pierwsze szkice planowanego wyglądu danego pomieszczenia. Na tym etapie można wprowadzać nieskończoną ilość poprawek w projekcie oraz dostosowywać go do nawet najbardziej złożonych oczekiwań klientów. Praca projektowa nie kończy się na samych szkicach. Najlepsze pracownie projektowe posiadają nowoczesne programy, które umożliwiają im dokonanie dla klienta wizualizacji 2D i 3D. Tego typu koncepty przewidują najczęściej od dwóch do czterech wersji wyglądu pomieszczeń, z różnym rozmieszczeniem mebli, różną kolorystyką, a także odmiennymi detalami, tj. lustra, żyrandole, dywany, zasłony itp. Jest to ostatnia faza przygotowawcza – to wtedy klient wraz z projektantem wnętrz ustala ostateczny zakres inwestycji, również pod kątem finansowym.

Wykonawstwo projektu

Polecanymi pracowniami aranżacji wnętrz są te, które posiadają swoją ekipę remontową lub te, które przejmują nadzór inwestorski nad realizacją projektu. To one są w stanie w szybki sposób przejść przez etap projektowy, aż do oddania lokalu w stanie „pod klucz”. Warto pamiętać, że największą zaletą projektantów wnętrz jest ich zmysł artystyczny. Ich doskonała znajomość trendów wnętrzarskich i stylów architektonicznych, a także historii sztuki pozwala im na zaaranżowanie wnętrz nieszablonowych i w 100% odpowiadających oczekiwaniom zleceniodawców.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz