Materiał Partnera

Zastosowanie folii PCV w przemyśle

Zastosowanie folii PCV w przemyśle

Folia paskowa PCV charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością na działania mechaniczne. Ze względu na doskonałą izolację termiczną, elastyczność oraz miękkość jest chętnie wykorzystywana we wszystkich sektorach przemysłu. Gwarantuje ona również komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Folie PCV można podzielić na kilka rodzajów, a każdy z nich wyróżnia się szerokim zakresem zastosowania.

Folie stosowane do produkcji kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe wykonane są z folii paskowej PCV, potocznie nazywanych też PCW lub PVC. Do produkcji takich przegród najczęściej wykorzystuje się folię PCV STANDARD. Tego typu zasłony paskowe sprawdzą się w halach produkcyjnych, magazynach oraz chłodniach, a także przy produkcji elementów tłumiących i przeciwudarowych. Wśród nich można wyróżnić folie transparentne, półprzezroczyste oraz całkowicie nieprzezroczyste.

Innym rodzajem materiału jest folia PCV POLAR, która sprawdza się jako kurtyna w mroźni lub przegroda w komorach chłodniczych. W przypadku bram o dużej intensywności ruchu warto zastosować zasłonę wykonaną z folii PCV wzmocnionej żebrowanej. Do separacji stanowisk pracy w miejscach obróbki cieplnej, składach drewna i magazynach substancji łatwopalny najchętniej wykorzystywana jest folia PCV samogasnąca. Stanowi ona zabezpieczenie w miejscach narażonych na powstanie pożaru. Do produkcji kurtyn paskowych stosuje się również folie PCV spawalnicze, antystatyczne oraz antyinsektowe.

Kiedy stosuje się folię PCV?

Folia PCV jest solidna i wytrzymała, dzięki czemu sprawdzi się do produkcji opakowań, w tym pokrowców, kosmetyczek czy etui. Jest to również doskonały materiał na okładki różnego rodzaju dokumentów. Sklep Mediux wykorzystuje tego typu folie do produkcji kurtyn pasowych o różnych szerokościach i grubościach. Dzięki wysokiej odporności chemicznej oraz parametrom technicznym znajdują one zastosowanie w warsztatach samochodowych, przetwórstwie mięsnym, chłodniach, zamrażalniach oraz w przemyśle logistycznym i rolniczo-spożywczym. Ich właściwości ograniczają zużycie energii, kontrolują wymianę mas powietrza oraz ułatwiają walkę z hałasem.

Opracowanie:
Łabiszyn, Romantyczna 14
tel. 501 090 128
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz