Materiał Partnera

Zasady prawidłowo wykonanej usługi ocieplenia budynku.

Zasady prawidłowo wykonanej usługi ocieplenia budynku.

Każdy budynek ogrzewany generuje koszty w pojęciu energetycznym i finansowym. W tym celu powinien być bezwzględnie ocieplony. W przypadku budynków nowych jest to obowiązkowym elementem projektu i warunkiem odbioru budynku. W starszych nieocieplonych budynkach powinno się tę zaległość jak najszybciej uzupełnić. Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw izolacji, musi być ona poprawnie wykonana.

Podstawowe parametry ocieplenia, stanowiące o skuteczności ocieplenia to:

  • Dokładność wykonanych prac,
  • Grubość użytej izolacji,
  • Współczynnik przenikania ciepła izolacji,
  • Inne elementy izolacji.

Postaw na dokładność prac izolacyjno-elewacyjnych i obniżaj koszty ogrzewania

Od dokładności przeprowadzonych prac izolacyjno–elewacyjnych będzie zależeć jej skuteczność. Żaden, nawet najlepszy materiał izolacyjny nie będzie w pełni wykorzystany, jeżeli będzie ułożony z błędami technologii przewidzianej przez producenta. Tylko wyspecjalizowana, doświadczona ekipa remontowo – budowlana, jak podkreśla Daniel Suchodoła, właściciel firmy remontowo-budowlanej Faza, podchodząca do swoich zadań z zaangażowaniem, pasją i dokładnością, niestroniąca stosowania normatywów, gwarantuje skuteczność prac elewacyjnych.
Płyty izolacyjne muszą być ułożone dokładnie, ściśle do siebie przylegać, a wszelkie szczeliny winny być jak najmniejsze i zaizolowane pianką izolacyjną na całej grubości izolacji.

Wykonując ocieplenie budynku podstawą jest właściwa obróbka okien i drzwi.

Obróbka wokół okien i drzwi musi być wykonana ze starannością i z zachowaniem grubości izolacji. Jeżeli okna nie pozwalają na taką obróbkę, powinny być zdemontowane i założone na nowo, poprawnie. Wszelkie schody, tarasy powinny być wykonane jako nasypy i odlewy betonowe po założeniu izolacji, aby nie tworzyć wielkich mostków termicznych. Jeżeli jest inaczej, powinny być w miarę możliwości częściowo rozebrane a izolacja założona bezpośrednio na ścianę.

Jak wybrać właściwy materiał izolacyjny? Tylko z pomocą specjalisty

Wybierając izolację, kierujmy się właściwościami fizycznymi i współczynnikiem przewodzenia i ostateczną decyzję pozostawmy firmie, której powierzymy wykonanie usługi ocieplenia budynku. Możemy wybrać na izolację:

  • styropian,
  • wełnę
  • piankę natryskową.

Każdy rodzaj materiału ma swoje wady i zalety, jednak fundamentalne znaczenie ma grubość samej izolacji i współczynnik przewodzenia ciepła (im mniejsza wartość, tym lepiej). Te dwa elementy składają się na opór cieplny elewacji. Stosujemy się też do zasad, że im grubiej, tym lepiej oraz najgrubiej na dachu, przy ostatnim stropie.
Ostatnim elementem wykańczającym ocieplenie jest tynk cienkowarstwowy. Pełni on funkcję estetyczną, ale również chroni izolację przed czynnikami atmosferycznymi i szkodnikami. Dobrej jakości tynk, położony prawidłowo pozwoli na wieloletnie funkcjonowanie izolacji bez uszczerbku.

Opracowanie:
Siedlce, Bolesława Chrobrego 4 lok. 61
tel. +48570436093
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz