Materiał Partnera

Zalety stosowania koszy podblatowych

Zalety stosowania koszy podblatowych

 Współcześni producenci mebli oraz wyposażenia gospodarstwa domowego prześcigają się w opracowywaniu i dostarczaniu rozwiązań mających maksymalnie ułatwić nasze życie w kuchni. Jednym z nich są kosze podblatowe.

Czym są kosze podblatowe?

Jak sama nazwa wskazuje, kosze podblatowe, to specjalne, wykonywane zazwyczaj z tworzyw sztucznych lub metalu stelaże, które montuje się pod blatem kuchennym. Zamknięty kosz niczym nie różni się zwykłej szafki – różnicę widać dopiero po jego otwarciu. Posiada on prowadnicę, umożliwiającą jego pełne wysunięcie.

- W gruncie rzeczy przypomina on połączenie szafki z szufladą, charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością oraz zapewnia łatwy dostęp do znajdujących się w nim rzeczy, np. naczyń, sprzętów kuchennych czy artykułów spożywczych, nie wymagających przechowania w lodówce – wyjaśnia przedstawiciel firmy Inoxa Industrie.

Dlaczego warto zamontować kosze podblatowe?

Kosze blatowe to idealne rozwiązanie dla każdego użytkownika kuchni, szczególnie jednak docenią je doświadczeni i zapaleni kucharze, którzy cenią sobie porządek wśród kuchennych utensyliów. Co możemy dzięki nim zyskać?

  • Wykorzystanie wolnej przestrzeni – częstym problemem mebli kuchennych jest fakt, że zajmują sporo miejsca w kuchni, a jednocześnie są zbyt pojemne. Kuchenne kosze podblatowe pozwalają w pełni wykorzystać nawet wąskie przestrzenie, w których nie da się zamontować zwykłej szafki bądź szuflad. Dzięki temu możemy z łatwością zmieścić w kuchni więcej przydatnych podczas gotowania sprzętów i artykułów.
  • Łatwy dostęp do zawartości kosza – ile razy zdarzyło nam się, że potrzebujemy jakiegoś garnka lub innego sprzętu, który jest rzadko wykorzystywany i przez to zwykle trafia na sam koniec szafki? Wyjęcie go z wymaga często wyjęcia również wszystkich innych sprzętów, a następnie uporządkowanie ich na nowo. Kosze podblatowe są rozwiązaniem tego problemu, bowiem działają podobnie jak szuflada – ich zawartość jest łatwo dostępna, po wyjęcia potrzebnej nam rzeczy po prostu wsuwamy kosz z powrotem na swoje miejsce.
  • Niezawodność prowadnic – prostota mechanizmu prowadzącego kosza powoduje, że jest on bardzo mało podatny na uszkodzenia. Prowadnice zachowują swoją sprawność przez długi czas, dzięki czemu jesteśmy w stanie w każdej chwili bez problemu dostać się do potrzebnej nam rzeczy. W kuchni czas wykonywania określonych czynności jest niezwykle istotny, szkoda marnować go na zacinające się szuflady czy poszukiwania w szafkach.
  • Uniwersalność – kuchenny kosz podblatowy można umieścić w każdego rodzaju wykonywanych na zamówienie meblach kuchennych. Zabudowa kuchenna powinna uwzględniać potrzebę zamontowania kosza.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz