Artykuł sponsorowany

Zalety druku sitowego

Zalety druku sitowego

Sitodruk to czasochłonna metoda wymagająca odpowiedniego sprzętu i doświadczenia, która pozwala uzyskać wysoką jakość kolorowego druku na przedmiotach różnego rodzaju. Uniwersalność tej metody idzie w parze z niewielką ceną, co sprawia, że druk sitowy stał się bardzo popularny. Wykonane nadruki nie niszczą się od słońca, wody czy uszkodzeń mechanicznych.

Szeroki zakres zastosowania

Technika sitodruku jest bardzo uniwersalna, bowiem stosuje się ją na wielu rodzajach materiałów. Bez problemu można nanieść grafikę na papierze, tekturze, kartonie, mikrofal, folii samoprzylepnej tkaninie, bawełnie czy dzianinie . Ponadto sitodrukiem można oznaczać drewno, szkło metal, a także mniej standardowe materiały jak PCV, PP, PE, PS, PLEXI-PMMA i inne. Wykonanie nadruku za pomocą sita pozwala na nanoszenie druku zarówno na powierzchniach płaskich jak i cylindrycznych. Szeroki zakres oraz żywa kolorystyka o wyraźnej ostrości sprawiają, że sitodrukiem można oznaczać różnorodne przedmioty o wielu zastosowaniach. Mogą to być plakaty, banery, elementy kasetonów, ale również ubrania czy gadżety biurowe.

Wytrzymałość nadruku

Sitodruk pozwala na użycie dużej ilości barw, dzięki czemu efekt końcowy jest mocny i wyrazisty. Nadruki są bardzo wytrzymałe, bowiem posiadają wysoką odporność na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, a także wilgoć, dlatego nie niszczą się podczas prania. Nadruk wykonany sitodrukiem można stosować także na ubraniach przeznaczonych do uprawiania sportu. Specjalista ze studia sitodrukowego Amigo z Warszawy mówi: Warto również dodać, że technika sitodruku jest także jedną z najtańszych na rynku. Pozwala na niedrogie znakowanie pojedynczych egzemplarzy jak i całych serii produktów.

Możliwość uzyskania dodatkowych efektów

Sitodruk jest metodą czasochłonną, która wymaga odpowiedniego sprzętu, wysokiej jakości farb i osób z właściwym doświadczeniem. W ten sposób możliwe będzie wykonywanie zleceń w pełnej palecie CMYK, Pantone i RAL. Dodatkowo możliwe jest używanie środków specjalnych. Farby termoaktywne sprawiają, że nadruk znika i pojawia się w zależności od temperatury. Farby fotoluminescencyjne potrafią świecić w ciemnościach. Farby zabezpieczające są to pigmenty, które stają się widoczne po naświetleniu promieniami UV. Farby zdrapki są doskonałe na losy loteryjne. Można także zastosować farby uwalniające wybrane zapachy czy np. farby brokatowe i perłowe, które uszlachetniają istniejące już wydruki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz