Materiał Partnera

Zakres usług stacji demontażu pojazdów

Zakres usług stacji demontażu pojazdów

Stacja demontażu pojazdów – jak sama nazwa wskazuje – zajmuje się recyklingiem przeznaczonych do kasacji samochodów i nie tylko. To właśnie w tego typu miejscach auta powypadkowe oraz te, które nie mogą legalnie poruszać się po drogach, są we właściwy sposób utylizowane. Jak się okazuje, stacje demontażu pojazdów zajmują się jednak nie tylko złomowaniem – co jeszcze znajduje się w zakresie świadczonych przez nie usług?

Zbędny pojazd

Samochody powypadkowe w zależności od uszkodzeń mogą być z powodzeniem naprawione, jednak niekiedy szkody są na tyle duże, że nie da się pojazdu przywrócić do stanu używalności. Ze względu na ewentualne niebezpieczeństwo jego użytkowania w ruchu drogowym, przeznacza się go do złomowania w stacji demontażu pojazdów. Do tego miejsca trafiają więc przede wszystkim auta zniszczone w różnego rodzaju kolizjach drogowych, które z określonych przyczyn nie mogą być naprawione. Stacje prowadzą skup pojazdów, dzięki czemu oddanie uszkodzonego samochodu przynosi też określone zyski. Firma Impresja świadczy kompleksowe usługi demontażu pojazdów, jest również w stanie zapewnić transport uszkodzonego samochodu z określonego przez klienta miejsca do stacji. Oprócz powypadkowych aut, motocykli czy np. ciągników skupowane są także te wycofane z eksploatacji – w tym celu niezbędne jest specjalne zaświadczenie, które wydaje właśnie stacja demontażu pojazdów. Kasacja potwierdzona takim dokumentem upoważnia właściciela do wycofania z użytku konkretnego pojazdu. Nie są to jednak jedyne usługi, które świadczą tego typu firmy.

Źródło zamienników

Naprawa samochodu to zazwyczaj konieczność wymiany konkretnych podzespołów. Niekiedy występują spore  trudności ze znalezieniem ich na rynku wtórnym, co może być problematyczne ze względu na bardzo wysokie ceny komponentów fabrycznie nowych. W tym celu warto odwiedzić stację demontażu pojazdów, która prowadzi dodatkowo sprzedaż używanych części samochodowych. Każdy dostarczony samochód, ciągnik czy motocykl jest przez wykwalifikowanych pracowników poddany dokładnym oględzinom, dzięki czemu wyodrębnić można sprawne, w pełni działające części. Ich odzyskanie daje możliwość ponownego wprowadzenia na rynek, co z kolei jest znacznym ułatwieniem dla osób szukających zamienników do swoich aut. W nowoczesnych stacjach demontażu pojazdów można też zakupić nowe podzespoły, a także zlecić specjalistom ich zamontowanie w samochodzie bezpośrednio na miejscu. Warto pamiętać, że dobre stacje działają zgodnie z określonymi normami, przez co maksymalnie ograniczają negatywny wpływ ich działania na środowisko – wymaga to jednak nowoczesnych technologii oraz urządzeń.

Opracowanie:
Przeworsk, Łąkowa 5
tel. 16 648 35 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz