Artykuł sponsorowany

Zadbaj o elewację i ocieplenie domu razem z F.U.H. Jacek Wiśniewski

Zadbaj o elewację i ocieplenie domu razem z F.U.H. Jacek Wiśniewski

Planując ocieplenie elewacji budynku, stajemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego materiału izolacyjnego. Najczęściej stawiamy na wełnę mineralną, a także płyty styropianowe. Chociaż środki te różnią się między sobą pod wieloma względami, mają także wspólne cechy pozwalające dużo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania obiektu. Montaż obu systemów warto powierzyć profesjonalistom, takim jak F.U.H. Jacek Wiśniewski.

Komfort cieplny i akustyczny

Ciężko sobie wyobrazić skuteczną termoizolację budynków bez wełny mineralnej oraz styropianu. Oba materiały cechują się  niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co przy ich poprawnej instalacji sprzyja redukcji wysokości rachunków za ogrzewanie. Warstwa izolacyjna nie tylko ogranicza uciekanie ciepła z wnętrza obiektu. Tworzy także solidną barierę akustyczną, chroniąc domowników przed nadmiernym hałasem z zewnątrz. Chociaż powszechnie uważa się, że prym w tym aspekcie wiedzie wełna mineralna, jest to tylko prawda w odniesieniu do ścian szkieletowych, trójwarstwowych i  ocieplanych metodą lekką suchą. W naszym kraju dominują jednak ściany dwuwarstwowe, które zarówno w połączeniu z wełną, jak i styropianem zapewniają zbliżony komfort akustyczny.

Bez względu, na który materiał się zdecydujemy, niezwykle istotną kwestię stanowi jego montaż przeprowadzony zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Jeśli zależy nam na sprawnym przebiegu prac termoizolacyjnych za rozsądne pieniądze, warto skorzystać z usług doświadczonych ekip. Staranność wykonania z dużym naciskiem na szczegóły gwarantuje przedsiębiorstwo F.U.H. Jacek Wiśniewski z siedzibą w Sulechowie. Za priorytet stawia sobie satysfakcję klientów, do każdego zlecenia podchodząc w indywidualny sposób.

Rozwiązanie dopasowane do budżetu

Jednym z kryteriów, jakimi kierujemy się przy wyborze materiałów izolacyjnych, jest ich cena. Z ekonomicznego punktu widzenia korzystniejszym rozwiązaniem jest styropian, tańszy niż wełna mineralna. Co więcej, bez przeszkód da się go wykończyć każdym rodzajem tynku elewacyjnego. Specjaliści zalecają jednak użycie cienkowarstwowego tynku silikonowego, który ma zdolność samoczyszczenia. Przy mocno ograniczonym budżecie śmiało możemy też postawić na tańszy tynk akrylowy, niewskazany przy elewacji z wełny mineralnej. Tworzy on barierę dla pary wodnej, która przy znikomym oporze dyfuzyjnym tego materiału ocieplającego mogłaby poważnie zaszkodzić naszym ścianom.

Na korzyść styropianu przemawia ponadto jego lekkość, mająca olbrzymie znaczenie, gdy nie chcemy mocno obciążyć konstrukcji obiektu. Jak podkreśla przedstawiciel firmy Jacka Wiśniewskiego:

Styropian w odróżnieniu od wełny mineralnej można montować przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Dzięki jego niskiej nasiąkliwości nie ma konieczności przykrywania budynku dachem, bądź tworzenia prowizorycznego odpływu wody z rynien.

Elewacje z ułożoną wełną zawsze z kolei wymagają dobrego zabezpieczenia, chociażby za pomocą folii przymocowanej do rusztowań.

Montaż materiałów termoizolacyjnych

Układanie sztywnych płyt styropianowych bywa problematyczne przy nierównym podłożu. Nic zatem dziwnego, że w stosunku do  skomplikowanych płaszczyzn stawiamy na elastyczną wełnę, która gwarantuje idealne dopasowanie do powierzchni, zapewniając przy tym pożądaną szczelność. Lepiej też radzi sobie z wysokimi temperaturami, a dzięki swym wyjątkowym właściwościom zapobiega rozwojowi pleśni czy grzybów, zmniejszając ryzyko zawilgocenia. Doskonale nadaje się więc do ocieplania nie tylko obiektów murowanych, ale też drewnianych.

Firma prowadzona przez Jacka Wiśniewskiego działa od 2013 roku i specjalizuje się w usługach budowlanych. Firma ta oferuje wykończenia wnętrz pod klucz, budowę budynków w stanie surowym i remonty. Jej oferta obejmuje elewacje, ocieplenia, izolacje budynków, pokrycia dachowe oraz demontaż azbestu i eternitu. Ponadto oferuje usługi dotyczące zabudowy kartonowo-gipsowej, ścianek działowych, montażu drzwi i okien, wylewek, schodów, instalacji hydraulicznych i elektrycznych, tynków mozaikowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz