Materiał Partnera

Wykorzystanie styropianu w architekturze

Wykorzystanie styropianu w architekturze

Styropian jest popularnym i powszechnie stosowanym materiałem izolacyjnym. Posiada wiele zastosowań, w tym m.in. w procesach termomodernizacyjnych czy izolacyjnych ścian. Każdy z nas doskonale zna ten lekki, biały materiał, na który składa się mnóstwo kulek o miękkiej i elastycznej strukturze. Nawet osoby, które nigdy nie miały bezpośredniej styczności z tym materiałem, wiedzą jak wygląda oraz do czego służy. Jego powszechność wynika m.in. z faktu, iż nie jest on toksyczny dla otoczenia oraz nieszkodliwy dla zdrowia człowieka. Do czego wykorzystywany jest styropian w architekturze oraz jak wybrać odpowiedni? Dowiedz się tego!

Jak wybrać styropian

Przy zakupie styropianu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Istotnym parametrem, decydującym o jakości styropianu oraz o jego właściwościach termoizolacyjnych jest współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Im ten współczynnik jest niższy, tym lepszy będzie styropian. Jakość styropianu jest również ważna, ponieważ to właśnie od niej zależy, czy styropian będzie się łamał, kruszył, czy będzie idealnie prosty. Aby jednak ocenić jakość styropianu, należy posiadać podstawowe informacje na temat procesu jego produkcji. Dla większości osób, styropian jest po prostu styropianem. Jako konsumenci, często poszukujemy najtańszego wyrobu. Producent styropianu posiada w swojej ofercie jednak różne rodzaje styropianów, na które należy zwrócić uwagę. Zastosowanie styropianu gra w tej sytuacji naprawdę bardzo dużą rolę.

Listwy elewacyjne ze styropianu - co to?

Na estetykę budynku wpływają nawet najmniejsze detale. Listwy elewacyjne ze styropianu odnajdują się w każdym pomieszczeniu, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Możemy wkorzystywać je wokół okien, drzwi, a także innych obiektów, w zależności od naszych potrzeb czy wymagań. Najczęściej jednak możemy spotkać się z listwami elewacyjnymi okiennymi, które często tworzą niezwykle estetyczną i spójną kompozycję. Dużą zaletą listew elewacyjnych ze styropianu jest ich cena. Jest to zatem rozwiązanie korzystne pod kątem finansowym, dlatego też cieszy się ono rosnącą popularnością. Wbrew jednak pozorom, listwy elewacyjne są naprawdę trwałe. Możemy dopasować je do stylistyki każdej elewacji. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. PPHU STYRO Jacek Przetakiewicz, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór dekoracji elewacyjnych ze styropianu. Korzystając z usług tej firmy będziemy mieć pewność, że produkty te są wysokiej jakości.

Opracowanie:
Ksawerów, Wschodnia 84a
tel. 510 050 069
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz