Materiał Partnera

Wykończenia wnętrz pod klucz – czy to się opłaca?

Wykończenia wnętrz pod klucz – czy to się opłaca?

Kupno mieszkania, czy też budowa domu, najczęściej wiąże się z koniecznością przeprowadzenia w pomieszczeniach kompleksowego remontu bądź też wykończenia. W drugim przypadku, kiedy wnętrza wyróżniają się stanem surowym, a prace muszą dotyczyć przygotowania sufitów, ścian, podłóg, a także wszelkich instalacji przesyłu mediów, warto rozważyć opcję przygotowania obiektu pod klucz przez jedną firmę budowlaną. Rozwiązanie to jest bardzo opłacalne.

Jedna firma – sprawniejszy proces remontu i obniżone koszty

Większość osób przy remontach domów korzysta z usług wielu firm: ekipy remontowej, przedsiębiorstwa instalatorstwa elektrycznego, czy podmiotu zajmującego się systemem grzewczym oraz hydraulicznym. Niestety sprzyja to wydłużaniu procesu wykończenia wnętrza, a także doprowadza do znacznie wyższych kosztów. Jest to związane między innymi z tym, iż każda firma wlicza w koszty współpracy swój cenny czas, odpowiednie procesy logistyczne, czy transport materiałów oraz sprzętów. Wybierając jedno dobre i szeroko wyspecjalizowane przedsiębiorstwo obniżamy nakłady finansowe związane z obsługą, gwarantując sobie wyłączność, a także pełen profesjonalizm. Wielozadaniowe firmy budowlano-remontowe, które specjalizują się również w instalatorstwie, działają w taki sposób, aby różne etapy prac były wykonywane w tym samym czasie przez wyselekcjonowane grupy specjalistów. To zaś pozwala uzyskać klucze do zaaranżowanego mieszkania w bardzo szybkim czasie. Z takiego rozwiązania inwestycyjnego korzysta w Łodzi i okolicach wielu klientów firmy J.j.rem Jerzego Jankowskiego.

Wykończenie od stanu surowego po użytkowy

Przed podjęciem współpracy z daną firmą budowlaną bardzo ważne jest określenie w umowie zakresu prac. Najczęściej sam termin „usługi wykończeniowe pod klucz” wiążą się z zakresem obowiązków, które doprowadzą dane wnętrza do stanu użytkowego. Niestety wiele firm nadużywa tego terminu, nie gwarantując m.in. instalatorstwa elektrycznego, białego montażu, czy innych działań dotyczących przyłączy mediów. Warto zatem skrupulatnie analizować propozycje ofertowe różnych podmiotów. Najlepsze z nich są przygotowane na wyburzanie i budowę nowych ścian działowych, modernizowanie instalacji elektrycznej, czy hydraulicznej, montaże płyt gipsowo-kartonowych, układanie płytek ceramicznych, układanie parkietu, stolarkę drzwiową, tapetowanie, tynkowanie i malowanie ścian/sufitów, instalowanie gniazdek i lamp. Bardzo ważnym dokumentem przy wykańczaniu wnętrz pod klucz jest zaś projekt. Należy w nim dokładnie określić standard wnętrz, rodzaje wykorzystanych materiałów budowlanych, a także style wnętrzarskie pomieszczeń. Dzięki temu będzie można wprowadzić się do gotowego mieszkania, bez konieczności kontrolowania całego procesu remontowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz